Özersay: Partimiz, garanti sisteminin devamını savunuyor.

16
reklam alani

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, HP Başkanı olarak kişisel görüşü ve partisinin görüşünü birçok kez aktardığını söyleyerek, garanti sisteminin devamını savunduklarını belirtti.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşmesinde söz alan Özersay,
müzakereleri yürütenin Dışişleri Bakanlığı olmadığını anımsatarak, halkın garantiler konusundaki hassasiyetini de dile getirdiklerini ve dikkate aldıklarını belirtti.
Partisi adına da şahsen de müzakerelerin son aşamasına gelinmedikçe, son eşiğe girilmedikçe toprak müzakeresine girilmemesi gerektiğini söylediğini kaydeden Özersay, toprak konusunun bundan önce görüşülmesinin pazarlık unsurunu zayıflatan bir adım olacağı görüşünü ifade etti.

Özersay, İsviçre’de yapılan görüşmelerde yer almadığını belirterek, hangi harita ve ne verildiğine dahil olmadığını, dolayısıyla yorum yapmayı doğru bulmadığını dile getirdi.
Şu anda müzakere sürecinin devam etmediğini, dolaysıyla bu konunun bu şekilde tartışılmasına dahil olmak istemediğini söyleyen Özersay, siyasi eşitlik, ortaklığın ve yönetimin paylaşılması noktasında iki taraf arasında ortak vizyon eksikliği bulunduğunu ifade etti.

 

reklam alani
Paylaş