Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu istifa etti.

161
reklam alani

Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu’nun görevinden istifa ettiği belirtildi. Hasan Tosunoğlu’nun yerine Ersin Görsay’ın atanacağı öğrenildi.

Demokrat Parti (DP) çevrelerinden elde edilen bilgiye göre, bir süreden beridir bazı siyasi partilerin ve bazı basın yayın organlarının Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu’nu ve özellikle de Başkan Tosunoğlu’nu hedef alan açıklamalar ve yayınlar, istifada etkili oldu.

DP kanadından atanan Başkan Hasan Tosunoğlu ve yönetim kurulu tüm iddiaları reddedip, bu konuda kamuoyuna iki kez açıklama yaptı. Tosunoğlu’nun yakın çevresine veremeyecek hesabı olmadığını ve usulsüz hiçbir şey yapmadığını söylediği ancak, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’nın ve partisi DP’nin daha fazla yıpranmaması için istifa ettiğini belirttiği kaydedildi.

Yönetim kurulu üyelerinden ve yine DP kanadından Başak Tekerek’in de bugün istifasını sunacağı iddia edildi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın en güvendiği isimlerden birisi olan Ersin Görsay’ın Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanacağı öğrenildi.

Ersin Görsay’ın halen DP kanadının Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu’nda (KIB-TEK) Asbaşkanlık ve Türk Ajansı Kıbrıs’ta (TAK) yönetim kurulu üyeliği görevleri de bulunuyor.

Serdar Denktaş’ın daha önceki yönetim kurullarında ve verilen görevlerde partisi adına başarılı bir performans gösteren Ersin Görsay’ı tercih ederek, tartışma yaratmayacak ve kamuoyundan kabul görecek bir isim belirleme adına bu seçimi yaptığı kaydedildi.

reklam alani
Paylaş