Tözün Tunalı: “DP ile Denktaş arasında küslük yok, et tırnaktan ayrılmaz”

22
Tözün Tunalı
reklam alani

DP Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, Serdar Denktaş’ın, “Partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır” açıklaması hakkında “Ağır bir tepkiydi ancak hak vermek lazım. Et tırnaktan ayrılmaz. Küslük yok” dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı ADA TV’de katıldığı bir programda, DP’nin oy oranının yüzde 4.5 olmadığını belirterek, “DP’nin oyu yüzde 8-10 arasındadır. Parti içinde belli kesim Serdar Denktaş’a oy vermedi. Doğal olarak Serdar bey ağır bir tepki koydu” diye konuştu.

Denktaş’ın, “Partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır” açıklamasına ilişkin ise Tunalı, “30 yıllık bir alın teri var. Denktaş’ın Emeği var. Kızgınlığından dolayı bunu söyledi. Beklediği desteği DP’den alamadığını düşündü. Anlamak lazım” ifadelerini kullandı.

DP’nin yenilenmeye başlayacağını ifade eden Tunalı, DP’nin yeni bir çizgi çizeceğini belirterek, “DP oyları doğrudan doğruya Tatar ve Akıncı’ya kaydı. Serdar Bey’in hakettiği oy bu değildi. Değerli ve bilgili bir insanı yüzde 4.5 oy ile cezalandırmak hoş olmadı” dedi.

Denktaş’ın ağır bir tepki koyduğunu ancak arada küslük olmadığını dile getiren Tunalı, “Et tırnaktan ayrılmaz, arada küslük yoktur. Yumaşama olacaktır” diye konuştu.

reklam alani
Paylaş