Zorlu Töre: “UBP’yi kim bölebilirdi? Ben böyle bir tehlike görmedim”

6
Zorlu Töre
reklam alani

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, UBP’nin ikinci kurultayının ‘birlik ve beraberliğin zedelenmesi’ riskinin sebep gösterilerek iptal edilmesine ilişkin yaptığı değerlendirme, “Partiyi kim bölecekti? Ben böyle bir tehlike ne gördüm ne duydum” dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, UBP’de kurultayın ikinci turunun iptal olması kararına ilişkin BRT ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

Dünkü toplantıda Faiz Sucuoğlu ve Hasan Taçoy’un adaylıktan çekilmesini şok içinde karşıladığını söyleyen Töre, “Bazı arkadaşlar geceden konuşup konuyu öğrenmiş. Ben toplantıya gittiğimde şok oldum” dedi.

İkinci tura iki aday kalması nedeniyle birlik – beraberliğin zedelenmesi riskine karşı kurultayın iptal edilmesi kararı hakkında Töre, “Partiyi kim bölebilirdi. Ben böyle bir tehlike görmedim de duymadım da” dedi.

Bu kurultayın yapılamamasından dolayı çıkan sorunların daha fazla olduğunu söyleyen Töre, “Bir takım soru işaretleri meydana geldi” diye konuştu.

Töre, Sucuoğlu ve Taçoy’un adaylıktan çekilmesi ve kurultayın iptal edilmesinin kolay kolay unutulamayacağını ifade etti.

“Ben hala şoku ve üzüntümü atlatmadım” diyen Töre, bazı kişilerin şen şakrak davranmasını hayretle karşıladığını belirtti.

reklam alani
Paylaş