Zafer Bulutoğluları-Öneral ikilisinin

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği, 2017 Şeker Sigorta KKTC Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı,“Gülgün Süt Ürünleri Rallisi” dün geçilen etaplarla tamamlanırken yarışı Mustafa Bulutoğluları-Nebil Öneral ikilisi kazanırken, Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi şampiyonluklarını garantiledi

75
reklam alani

Şeker Sigorta 2017 KKTC Ralli Şampiyonası’nın en büyük yarışı olan ve şampiyonaya 1.5 katsayı üzerinden puan veren“Gülgün Süt Ürünleri Rallisi” dün Serdarlı, Görneç ve Ergenekon köylerinde geçilen etaplarla tamamlandı. Zorlu fakat keyifli etaplarda güne 13 ekip başlarken, 8 ekip finişe ulaşabildi. Güne lider başlayan Mustafa Bulutoğluları-Nebil Öneral ikilisi tempolarını nispeten düşürerek rahat bir birincilik aldılar. Büyük keyif veren ikincilik mücadelesinden Sadık Bilgimer-Mustafa Nalçakanoğlu ikilisi galip ayrılırken, podyumu tamamlayan ekip Mehmet Kamiloğlu-Rasım Çetinkaya ikilisi oldu.

Şampiyonluk için start alan Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi günün ilk etabında aracının mekanik arıza yapmasıyla finiş göremese de, matematiksel olarak şampiyonluk yolundaki tek rakibi Mehmet Karaoğlan-Mehmet Coşar  ikilisinin de kaza yapıp yarış dışı kalmasıyla 2017 KKTC Ralli Şampiyonu olmayı garantileyen ekip oldu.

İzyelenlere performansı ile büyük keyif veren ve KKTOK tarafından günün kahramanı seçilen Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi dördüncü olurken, Abdullah Topal-İbrahim Kara ikilisi beşinci, Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi altıncı, Serhat Karaoğlan-İsmail Karataç ikilisi yedinci ve gençler şampiyonu olan İbrahim Yolcu Argün-Enver Alibaba ikilisi sekizinci oldu.
Yarışta ikinci sıraya kadar yükselip yol notu hatası ile güzergahtan çıkan Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak ikilisi yarış dışı kalırken finiş göremeyen diğer ekipler Özhan Karaduman-Kemal Topcuoğlu ve Yusuf Cambaz-Ahmet Behlül ikilisi oldu.
Yarış sonunda ödül töreni Girne Dome Hotel önünde yapılırken, dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Start seremonisinde olduğu gibi finiş seremonisi de keyifli dakikalara sahne oldu. Sezonun son yarışı 5 Kasım 2017 tarihinde yapılacak.

#    Pilot    Co-Pilot    Araç    Sınıf    Toplam
1    7    Mustafa Bulutoğluları    Nebil Öneral    Ford Fiesta WRC    1    59:57.8
2    10    Sadık Bilgimer    Mustafa Nalçakanoğlu    Mitsubishi Lancer Evo 4    1    1:02:31,0
3    8    Mehmet Kamiloğlu    Rasım Çetinkaya    Mitsubishi Lancer Evo 10    N    1:02:57,6
4    5    Deniz Fahri    Barış Kalfaoğlu    Ford Fiesta R5    2    1:03:19,6
5    12    Abdullah Topal    İbrahim Kara    Mitsubishi Lancer Evo 8    N    1:07:00,8
6    9    Cahit Yetkili    Harun Çakır    Mitsubishi Lancer Evo 9    1    1:07:15,8
7    17    Serhat Karaoğlan    İsmail Karataç    Tomcat    T2    1:14:44,9
8    14    İbrahim Yolcu Argün    Enver Alibaba    Suzuki Swift    4    1:16:23,5
9    2    Yusuf Cambaz    Ahmet Behlül    Honda Civic    4    Bitiremedi
10    16    Özhan Karaduman    Kemal Topçuoğlu    Fiat Palio    4    Bitiremedi
11    6    Mehmet Çocuk    Ahmet Akbıçak    Mitsubishi Lancer Evo 9    N    Bitiremedi
12    4    Mehmet Karaoğlan    Mehmet Coşar    Mitsubishi Lancer Evo 9    1    Bitiremedi
13    1    Rauf Denktaş    Derviş Savarona    Ford Fiesta S2000    2    Bitiremedi

reklam alani
Paylaş