Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi (Değişiklik) Tüzüğü yargıya taşındı

3
KTMMOB
reklam alani

KTMMOB, Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi (Değişiklik) Tüzüğünü yargıya taşıdıklarını duyurdu.

Kıbrıs Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği (KTMMOB); Hükümetin çıkarmış olduğu Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi (Değişiklik) Tüzüğünü Anayasaya aykırı olduğu iddiası ile yargıya taşıdı.

Birlikten yapılan açıklamada, “Sektörler arasında eşitsizlik yapıldığına inanan Birliğimiz; eşitlik, adalet ve hukuk devleti ilkesinin temel unsurlarının ihlal edilmesi, Mimar ve Mühendislere hiç bir açıklama yapılmaksızın dışarda tutulması nedeniyle Birlik hukukçumuz Avukat Mehmet Şahoğlu tarafından Anayasa Mahkemesine müracaatta bulunmuştur” denildi.

“Özellikle içinden geçtiğimiz zor süreçte hükümet edenlerin gerek bireyler gerekse sektörleri ötekileştirmeden karar alınması yönündeki Birlik görüşümüz ortadayken, geçen yıl uyarılarımızla yapılan düzeltmenin bu yıl aynı şekilde tüzükte yer alması kabul edilemezdir” ifadelerinin yer aldığı açıklamada, bin 500 TL ve bin TL olarak açıklanan yardımın vatandaşın herhangi bir sorununa çözüm olmayacağının aşikar olduğu belirtildi.

KTMMOB açısından konunun yardım miktarı olmadığı, alınan kararla yaratılan eşitsizlik, adaletsizlik ve ötekileştirmek olduğu ifade edildi.

reklam alani
Paylaş