Yenal Senin: “Oy gailesiyle hareket edersek, ilk adımda tökezleriz”

16
Yenal Senin
reklam alani

HP Genel Başkanı Yenal Senin, kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve reformların bedel ödeme pahasına hayata geçmesinin elzem olduğunu vurguladı; “Şayet yine kendimizi, partimizi düşünür kısaca oy gailesi çekip adım atmaya kalkarsak daha ilk adımda tökezlemeye başlarız” dedi.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Yenal Senin, pandemi ve ekonomik nedenlerle çarkların dönmesine her geçen gün takoz koyulduğunu anımsatarak, dövizin teamül limitlerini geçmesinin iç piyasa da etkilerinin görmeye başlanacağını anımsattı.

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve reformların bedel ödeme pahasına hayata geçmesinin elzem olduğunu vurgulayan Senin, “Soru şu: Şapkayı önümüze almaya hazır mıyız? Yoksa sin da gulle belki geçer mi diyeceğiz” dedi.

Senin’in paylaşımı şöyle:

“REFORMLAR BEDEL ÖDEME PAHASINA HAYATA GEÇİRİLMELİ”

“Bir taraftan pandemi, diğer taraftan ekonomik döngünün daha da ağırlaşması çarkların dönmesine her geçen gün takoz koymaya devam ediyor. Dövizin teamül limitlerini geçmesi,bunun da dolaylı olarak iç piyasada da etkilerinin göreceğimizin sinyalini vermektedir. İşin özeti gerçeklerle yüzleşeceğimiz zamanın beklenenden daha da yakın olduğudur. Hem devlet (yani kamu) kaynaklarının verimli kullanılması, hem reel sektöre bir yol haritası çizilmesi, hem de reformların bedel ödeme pahasına hayata geçmesi elzemdir. Pek tabi bu adımlar toplumun çeşitli kesimlerinden tepki alacaktır. Ancak ödenecek bedelleri en üst kademeden en alta homojen bir şekilde yani adil şekilde göğüslersek, toplumsal kalkınmanın ilk adımı atılır. Şayet yine kendimizi, partimizi düşünür kısaca oy gailesi çekip adım atmaya kalkarsak daha ilk adımda tökezlemeye başlarız.

Soru şu: Şapkayı önümüze almaya hazır mıyız? Yoksa sin da gulle belki geçer mi diyeceğiz.”

https://www.facebook.com/yenal.senin/posts/10158652288824761
reklam alani
Paylaş