Yemiş makinesini kırarken polise yakalandılar

6
Tobechukwu Chukwub Ejezie ve Ugochukwu Tochukwu Chukwuji
reklam alani

Mağusa’da faaliyet gösteren Mardo isimli iş yerine ait yemiş makinesini kıran Tobechukwu Chukwub Ejezie ve Ugochukwu Tochukwu Chukwuji tutuklandı.

Mağusa’da faaliyet gösteren Mardo isimli iş yerine ait yemiş makinesini alkol tesiri altında bulundukları sırada kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğratan Tobechukwu Chukwub Ejezie ve Ugochukwu Tochukwu Chukwuji suçüstü tespit edilerek tutuklandı.

Polis zanlılar hakkında yürüttüğü soruşturmada, zanlıların ülkede kaçak olarak ikamet ettiklerini tespit etti.

“Kasti hasar”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz tavır hareket” ve “KKTC’de izinsiz ikamet” suçlamaları ile ilgili bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlılar hakkında 2 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

ALKOL TESTİ YAPILMASINA İZİN VERMEDİLER

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mustafa Çebi mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Tobechukwu Chukwub Ejezie ve Ugochukwu Tochukwu Chukwuji’nin 5 Aralık 2020 tarihinde saat 02:30’da Mağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Mardo isimli iş yeri önünde bulunan ve konu iş yerinin zimmetindeki yemiş makinesini kasten ve kanunsuz olarak vurup kırıp hasara uğrattıktan sonra makul mazeretleri olmadan yüksek sesle bağırıp çağırdıklarını açıkladı.

Zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandıklarını söyleyen Çebi, zanlıların alkol testi yapılmasına izin vermediklerini açıkladı.

Yapılan muhaceret kontrolünde zanlı Ejezie’nin 2013 yılında, zanlı Chukwuji’nin ise 2014 yılında KKTC’ye geldiğini ve sistemden yapılan kontrolde ise herhangi bir öğrenci kayıtlarının olmadığının tespit edildiğini açıklayan Çebi, yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade ederek zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

reklam alani
Paylaş