Ya kadını ya da kendini öldürecekti

20
reklam alani

Doğancı’da eşi Nigar Tevfik’i av tüfeği ile vurarak öldüren 61 yaşındaki İbrahim Erhalk’ın eşini vurduktan sonra 155 Polis Hattı’nı arayıp itirafta bulunduğu kayıtlar, mahkeme salonunda dinletildi. İbrahim Erhalk kayıtlarda “Ben Doğancı’dan İbrahim Erhalk. Hanımı av tüfeğiyle vurdum. Eşim büyük ihtimalle öldü” dedi.

Polis olgu ve emareleri aktardı

Başsavcı Yardımcı Muavini Ahmet Varol, dün davanın bazı olgu ve emarelerini aktardı. Ahmet Varol, İngiltere’de yaşayan üç çocukları olan çiftin tatil için zaman zaman Kıbrıs’a geldiklerini ve Doğancı’daki evlerinde kaldıklarını anlattı. Erhalk çiftinin ciddi sorunlar yaşadıklarını belirten Varol, maktulün boşanma davası açtığını belirtti. Sanığın eşini vurduktan sonra polisi arayıp eşini vurarak öldürdüğünü itiraf ettiğini söyleyen Varol, sanığın polise, eşiyle boşanma aşamasında olduklarını ve başka erkeklerle yazıştığını duyduğunu beyan ettiğini söyledi. Ahmet Varol, sanığın eşiyle kavga ederken kasadan tüfeği alıp, kendisine sopayla karşılık veren eşini tüfekle öldürdüğünü anlattı.

“Ya o kadını ya da kendini öldürecekti”

Ahmet Varol, ayrıca müteveffanın internet ortamında tanıştığı ve arkadaşlık ettiği uzman çavuş G.S’yle konuştuğu esnada, ya sanığın kendisini ya da sanığın maktulü öldüreceğinin belirlendiğini mahkemeye aktardı. Varol,mahkemeye toplam 49 emare sundu. Başsavcı Yardımcı Muavini Ahmet Varol, maktul tarafından kaydedilen cd kayıtlarının ses düzenini ayarlayabilme için süre talep etti.

6 Mart’a ertelendi

Mahkeme huzurunda savcılığın yapmış olduğu talebi değerlendiren mahkeme heyeti adına Başkan Fadıl Aksun, davayı 6 Mart tarihine erteledi.

Evrim Kamalı – Yeni Bakış

reklam alani
Paylaş