Uyuşturucu zanlısı Lawal teminatla serbest kaldı

5
Fahd Olanrewaju Lawal
reklam alani

Mağusa’da Narkotik ekipleri tarafından tasarrufunda uyuşturucu madde tespit edilen Nijerya uyruklu Fahd Olanrewaju Lawal hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin Mağusa’da düzenlediği operasyonda tasarrufunda 632 miligram hint keneviri türü uyuşturucu madde tespit edilen Nijerya uyruklu Fahd Olanrewaju Lawal hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.

Zanlı “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile bugün teminat talebi ile yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme, zanlı Fahd Olanrewaju Lawal’ın yurt dışına çıkışını yasaklayıp seyahat belgelerine el konulması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunması koşulları ile yargılanıncaya dek serbest bırakılmasına karar verdi.

Mahkemede ifade veren polis memuru Kemal Onbaşı, zanlının söz konusu uyuşturucu maddeyi 3 buçuk gram olarak aldığının tespit edildiğini açıkladı.

reklam alani
Paylaş