Uyuşturucu zanlısı Kırlar’ın tutukluluk süresi uzatıldı

4
Mehmet Kırlar
reklam alani

Mağusa’da tasarrufunda yaklaşık 30 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile tespit edilen zanlı Mehmet Kırlar hakkındaki tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin Mağusa’da düzenlediği operasyonda tasarrufunda 30 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde tespit dilen zanlı Mehmet Kırlar hakkındaki polis soruşturması devam ediyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile bugün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Kırlar hakkında 5 gün ek tutukluluk süresi temin edildi.

Polis mahkemede zanlı Kırlar’ın tasarrufunda bulunan ve Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderilen uyuşturucu madde ve zanlının cep telefonu incelemesi ile ilgili henüz bir raporun temin edilmediğini aktarırken, suçla bağlantısı olduğu tespit edilen 1 kişinin ise arandığını kaydetti.

POLİS SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Yusuf Karaoğulları mahkemede verdiği ifadesinde, 18 Kasım 2020 tarihinde alınan bir bilgide zanlı Mehmet Kırlar’ın tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini belirtti.

Zanlı Kırlar’ın aynı gün EL 276 plakalı aracı içerisinde elinde tuttuğu 5 gr sentetik cannabionoid türü uyuşturucu madde ile tespit edilerek suçüstü yakalandığını söyleyen Karaoğulları, zanlının üzerinde yapılan aramada ise sol kolunun koltuk altına gizlenmiş şekilde 25 gram daha sentetik cannabionoid türü uyuşturucu maddenin bulunduğunu açıkladı.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini söyleyen Karaoğulları, tasarrufunda bulunan maddeleri 16 Kasım 2020 tarihinde Güney Kıbrıs’tan, adı tespit edilen bir kişi aracılığı ile ithal ettiğini itiraf ettiğini anımsattı.

Zanlının tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na, uyuşturucuların muhafaza edildiği poşetleri Foto Parmak İzi Şubesi’ne ve zanlının cep telefonunun Data Veri İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini kaydeden Karaoğulları henüz bir rapor temin edilmediğini ifade etti. Suçla bağlantısı olan 1 kişinin daha arandığını belirten polis, zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

reklam alani
Paylaş