Uyuşturucu yetiştirirken tespit edilen zanlı tutuksuz yargılanacak

5
Uyuşturucu
reklam alani

İskele’de evinde hint keneviri yetiştirdiği tespit edilerek tutuklanan Oluwafeyisayo Adesiyon Oke tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

İskele’de 29 Mart tarihinde Narkotik ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda ikametgahında 4 kök hint keneviri türü uyuşturucu madde yetiştirdiği tespit edilen ayrıca tasarrufunda bir miktar uyuşturucu ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunan öğütücü ile yakalanan Oluwafeyisayo Adesiyon Oke hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ziraatı ve kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile bugün İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Polis mahkemede, Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan temin edilen analiz raporuna göre zanlının tasarrufunda bulunan toplam uyuşturucu miktarının 44 gram 551 miligram olduğunu açıkladı.

Mahkeme zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması, seyahat belgelerine el konulması, zanlının 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftanın 2 günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunması koşulu ile serbest bırakılmasına emir verdi.

reklam alani
Paylaş