UBP’li Zorlu Töre: “Ali Pilli’nin istifasının istendiğini öğrendim”

8
Zorlu Töre
reklam alani

UBP Milletvekili Zorlu Töre, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin istifasının istendiğine dair bilgi edindiğini belirterek, “Bu herhangi bir duyum değildir. Doğru kaynaklardan bu bilgiyi edindim. Başbakan Saner’in dikkatli olması gerekir. UBP’nin hatalarının çoğalması hoş karşılanmaz” uyarısında bulundu.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Zorlu Töre, dün Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin görevden alındığına dair çıkan iddiaları ve bu iddiaların yalanlanmasını değerlendirerek, “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” yorumunda bulundu.

“PİLLİ’NİN İSTİFASININ İSTENDİĞİNİ ÖĞRENDİM”

Diyalog TV’de Reşat Akar’ın sunduğu programa telefon ile bağlanan Töre, konuyla ilgili açıklamasında, “Pilli’nin görevden alınması değil, Pilli’nin istifasının istendiği şeklinde bilgi edindim. Bu bilgiyi doğru kaynaklardan öğrendim. Herhangi bir duyum değildir” diye konuştu.

Başbakan Ersan Saner’in, geçtipimiz haftalarda Sağlık Bakanı Ali Pill için söylediği “Dünyanın en iyi sağlık bakanları arasındadır” ifadelerini anımsatan Töre, “Bu lafları söylemişken, istifasını istemek doğru olmaz” dedi.

“ÜLKE YÖNETMEK CİDDİYET İSTER”

Ülke yönetmenin ciddiyet istediğini dile getiren Töre, başbakanın dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Başbakan Ersan Saner’in, ülkeye ve UBP’ye karşı sorumluluğu olduğunu hatırlatan Töre, “UBP gibi büyük bir partinin yanlışlarının çoğalması hoş karşılanmaz” ifadelerini kullandı.

Bu tür konuların konuşulmasından UBP’nin rahatsızlık duyduğunu kaydeden Töre, “Sorumluluk sayın Saner’dedir. Ancak Pilli için kullandığı ifadeler de ortadadır” dedi.

reklam alani
Paylaş