UBP’li Menteş Gündüz: “İvedi olarak tüzük kurultayına gitmeliyiz”

9
Menteş Gündüz
reklam alani

UBP Milletvekili Menteş Gündüz, UBP’nin genel başkanını belirlemesiyle ivedi olarak tüzük kurultayına gidilmesi gerektiğini belirtti; “Tüzüğe, ‘genel başkanlığa aday olan milletvekilleri oluşacak ilk kabinede yer alamaz’ maddesini eklemeliyiz” dedi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Menteş Gündüz, UBP kurultayının ikinci turunda yarışmaya devam etme kararı alan Hasan Taçoy’un birkaç gün bekledikten sonra açıklama yapmasının gayet normal olduğunu söyledi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Menteş Gündüz, KTV’de Didem Gürses’in sunduğu TV programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İKİNCİ ADAYIN ANALİZ YAPMASI GEREKİR”

UBP kurultayının ikinci turunda yarışmaya devam etme kararı alan Hasan Taçoy’un birkaç gün bekledikten sonra kararını açıklamasına ilişkin Gündüz, “İkinci adayın bir takım analizler yapması gerekir” dedi.

Hüseyin Özgürgün’ün 2018 yılındaki UBP kurultayında, Ersin Tatar’ın birinci turu önde tamamlamasının ardından geri çekilmesinin hatırlatılması üzerine Gündüz, “Sayın Özgürgün, bir oy bile fark olsa çekileceğini zaten söylemişti. Sözünü tuttu” diye konuştu.

“TAÇOY’UN BİRKAÇ GÜN BEKLEMESİ NORMALDİR”

Hasan Taçoy’un birinci turun ardından üyeleri kendi çabasıyla yokladığını belirten Gündüz, “Sayın Taçoy ikinci tura katılma anlamında ikna oldu ki bu açıklamayı yaptı” dedi.

Taçoy’un ikinci tura katılma kararının gayet normal olduğunu dile getiren Gündüz, “Birkaç günlük analizlerin yapılması doğaldır” ifadelerini kullandı.

Kurultay sürecinin uzamasıyla bir takım spekülasyonlar yapıldığını söyleyen Gündüz, “UBP kurultayının geride kalmasıyla adayların Sucuoğlu’na destek vermesi ‘kabinede pazarlık’ konusunu gündeme getirdi. Bu arkadaşlar hiçbir pazarlık içine girmedi ama dışarıdan öyle görünmeyebiliyor. Bunların önüne geçmek için Kurultaydan sonra ivedilikle tüzük kurultayına gitmemiz gerek. Tüzüğe, ‘başkanlık adayı olan milletvekilleri oluşacak ilk kabinede yer alamaz’ maddesini eklemeliyiz” diye konuştu.

reklam alani
Paylaş