Tufan Erhürman: “Şu andan itibaren istifa etmiş bir hükümetin kabulünü aldık”

8
Tufan Erhürman
reklam alani

CTP Genel Başkanı Erhürman, Başbakan Saner’in “erken seçim çağrısı” sonrası kürsüye çıkarak, “bu tespiti de bugün itibariyle yapalım; şu andan itibaren aslında istifa etmiş bir hükümet olduğunun kabulünü alıyoruz” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Saner’in “erken seçim” çağrısı sonrası kürsüye çıkarak, CTP’nin verdiği ret oyunun Canaltay’a yönelik değil; UBP’ye yönelik olduğunu anımsattı.

Erhürman, “Bir Meclis Başkanını bile seçemeyen bir yapıyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullanarak, “Sayın Başbakan’ın, yaşananları hükümete dair bir ret olarak algılamış olması önemlidir, doğrudur diye düşünüyorum” dedi.

Bir an önce partiler arasında bu çağrının istişare edilebileceğini vurgulayan Erhürman, “Seçim Yasası’nda değişikliğe ihtiyaç var. Bunu partiler arasında bir istişare ile giderebilirz” dedi.

Erhürman, “bu tespiti de bugün itibariyle yapalım; şu andan itibaren aslında istifa etmiş bir hükümet olduğunun kabulünü alıyoruz” şeklinde konuştu.

Kamu Hizmeti Komisyonu’nun sınavlar yapmaya devam edebileceğini belirten Erhürman, “Bu konuda söyleyeceğimiz bir şey yok. Ama bunun dışında vatandaş yapmak, istihdam sağlamak, bunların bu hükümet tarafından bu şartlar altında yapılmasını kabul etmeyiz” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş