Tufan Erhürman: “Sağlığı da ekonomiyi de allem galem ettiniz”

9
Tufan Erhürman
reklam alani

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümete tepki göstererek, sağlığın da ekonominin de allem galem edildiğini savundu.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, lokanta sektörü tarafından paylaşılan bir fotoğrafı kullanarak, “Sağlıkla ekonomiyi birlikte düşünerek yönettiğinizi iddia ediyorsunuz. Sağlığı da ekonomiyi de allem galem ettiniz. Hiç kimseyi dinlemeden, inatla allem galem etmeye devam ediyorsunuz!” diyerek hükümete tepki gösterdi.

Ticaret Odası’nın bugün yaptığı açıklamaya da işaret eden Erhürman “Ticaret Odası, marketlerde 5 metre karede 1 kişi kuralının 1 metre karede 5 kişiye dönüştüğünü, denetim yapılmadığını, yeniden kapanma endişesi taşıdığını dile getiriyor. Ve siz, “sağlıkla ekonomiyi birlikte düşünerek yönettiğinizi” iddia ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Erhürman, açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti:

“Lokanta sektörü aşağıdaki fotoğrafı paylaşarak, marketlerde bu kalabalıkta yemek reyonları açıkken paket servisin yasaklanmasını eleştiriyor. Ticaret Odası, marketlerde 5 metre karede 1 kişi kuralının 1 metre karede 5 kişiye dönüştüğünü, denetim yapılmadığını, yeniden kapanma endişesi taşıdığını dile getiriyor.

Ve siz, “sağlıkla ekonomiyi birlikte düşünerek yönettiğinizi” iddia ediyorsunuz. Sağlığı da ekonomiyi de allem galem ettiniz. Hiç kimseyi dinlemeden, inatla allem galem etmeye devam ediyorsunuz!”

reklam alani
Paylaş