Tufan Erhürman: “Öngörülen bütçeyle; ‘özel sektör nasıl ayakta kalır’ gözüyle bakacağız”

8
Tufan Erhürman
reklam alani

Bütçe için şu anki öngörünün 900 milyon TL olduğunu dile getiren CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bu bütçeye özel sektör nasıl ayakta kalır ve işsizlik nasıl olabildiğince en aza indirilir gözüyle bakacaklarını anlattı. 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis Genel Kurulundaki konuşmasında Cumhurbaşkanlığındaki toplantıya değinerek, çözüm önerilerinden önce sorunun ortaya çıkışına bakmak gerektiğini dile getirdi ve “Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başbakan olduğu dönemde vekalet bırakmış olsaydı, bu sorunların hiçbiriyle karşılaşılmış olmayacaktı” dedi.

“Asil yoksa vekil yoktur” prensibinin emsallere bakılarak çözülebileceğini dile getiren Erhürman, bu konularla ilgili daha önce uyarılarda bulunduklarını kaydetti.

Erhürman, muhalefet partileri olarak komitelerdeki bütçe tartışmaları süresinin olabildiğince kısıtlanması ve bütçenin olabildiğince hızlı geçmesi konusunda bir taahhütte bulunduklarını dile getirdi.

Bütçe için şu anki öngörünün 900 milyon TL olduğunu dile getiren Erhürman, bu bütçeye özel sektör nasıl ayakta kalır ve işsizlik nasıl olabildiğince en aza indirilir gözüyle bakacaklarını anlattı.

Maraş konusunda yaşananları akıllara durgunluk verici olarak tanımlayan Erhürman, bu konuda bilgi istedikleri devlet yetkililerinin de yaşananlar konusunda bilgi sahibi olmadığını belirtti.

Erhürman, bu konudaki bilgi eksikliğinin “Maraş sizi ilgilendirmez” anlamına mı geldiğini sordu.

Ersan Saner: “BÜTÇE ÇALIŞMALARININ EN KISA ZAMANDA TAMAMLANMASI İÇİN ÇALIŞILACAK”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ersan Saner de bütçe konulu konuşmasında, başbakanın gaybubetinde ne olacağı konusunda yasada açık bir ibare olmadığına işaret etti. Bu gibi konularla ilgili çok net yasalar hazırlanması gerektiğini dile getiren Saner, bütçe çalışmalarının en erken zamanda tamamlanması için çalışılacağını kaydetti.

Dünyadaki Koronavirüs vaka sayılarına işaret ederek, salgının yarattığı ekonomik krizlere değinen Saner, dünyaya kıyasla KKTC’nin iyi durumda olduğunu belirtti.

Saner’in konuşması üzerine yerinden söz alan CTP Genel Başkanı Tufan Ehürman, yasalarla tüm olasılıkların göz önüne alınmasının mümkün olmadığını, bu nedenle teamüllerin dikkate alındığını kaydetti.

reklam alani
Paylaş