Tufan Erhürman: “Ne hukuk kaldı ne mevzuat”

7
Tufan Erhürman
reklam alani

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Ersin Tatar’ın teamüllere uygun hareket etmediğine işaret ederek, “Ne hukuk kaldı ne mevzuat” dedi. Erhürman, ülkenin geçtiği koşullara vurgu yaptı; “Esas konuşmamız gereken konu ekonomi” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, katıldığı bir TV programında, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yaşanan süreci değerlendirerek, teammülere uygun hareket edilmediğini dile getirdi.

“BAKANLAR İŞGÜDER DURUMDADIR”

Bakanlar Kurulunun olmadığını ancak hukuken bakanların görevinin devam ettiğini söyleyen Erhürman, bakanların işgüder durumda olduğunu, geleceği bağlayıcı kararlar alamayacağını aktardı.

Günlük cari ve ivedi işlerin yapılabileceğini söyleyen Erhürman, “Bu süreçte ne hukuk kaldı ne mevuzat” diyerek, KIBTEK Genel Müdürünün görevden alınmasını da hukuksuzluk olarak değerlendirdi.

“HALKI KAHVEHANELERDE BİRLEŞTİREMEZSİNİZ”

“Kutuplaşma yaşandı, kutuplaştırmayı bitirelim diyorlar” diyen Erhürman, halkın kahvehanelerde değil anayasa üzerinden birleştirilebileceğini ifade etti.

Ersin Tatar’ın yüzde 51 oy oranı aldığını ancak, yüzde 48’lik kesimin de iradesinin ortada olduğunu dile getiren Erhürman, “Yüzde 48’lik kesimin iradesi umrunuzda olmadan neyi kucaklıyorsunuz” dedi.

Erhürman, atılan adımların hukuka uygun olması gerektiğini ifade ederek, ülkeyi cepheleşme ile ileriye taşıyamacaklarını aktardı.

“KONUŞULMASI GEREKEN ESAS KONU EKONOMİ”

Esas meselenin 3.5 milyar TL bütçe açığı olduğunu belirten Erhürman, “Bu memlekette on binlerce işsiz var. Pandemi hala kontrol altına alınamadı. Bu şartlar içinde ekonomi daha kötüye gidecek. Sterlin 10.6’lara çıktı. Bütün bunlar varken konuşmak zorunda kaldığımız konulara bakın. Seçim döneminde 19 Ekim vurgusu yaparken bunlardan bahsettim. Bütçeyi çözemezseniz ayaklarınız üzerinde duramazsınız. Ülkedeki endişeleri gidermenin yolu ekonomiye özen göstermektir. Şu anda bunlar için hiçbir şey söyleyemiyoruz” diye konuştu.

reklam alani
Paylaş