Tatar: “Bu parlamentodan başka hükümet zor”

10
reklam alani

Meclis’ten başka hükümet çıkma ihtimalinin zor olduğunu belirten Başbakan Tatar, mevcut Ulusal Birlik Partisi (UBP) – Halkın Partisi (HP) hükümetinin bozulduğu takdirde erken geçime gidileceğini söyledi.

“DOĞRUDAN UÇUŞLARI ENGELLEMEK İNSAN HAKLARI İHLALİ”

KKTC’ye doğrudan uçuşlar olmamasının insan hakları ihlali olduğunun altını çizen Başbakan Ersin Tatar, “Bu konuyla ilgili kimle konuştuysam ‘çok haklısınız’ diyor” ifadelerini kullandı. Bu ihlalin hem KKTC’de yaşayan hem de İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türklerine yapılmakta olduğunu hem de İngilizlere yapılmakta olduğunu vurgulayan Başbakan Tatar, “Bu insanların seyahat özgürlüğü engelleniyor” dedi.

“KARA PARA VARSA, GEREĞİ YAPILIR”

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun KKTC’de yasa dışı bahis mafyası oluştuğu yönündeki açıklamalarını değerlendiren Başbakan Ersin Tatar, eğer bir kara para varsa gereğinin yapılacağını vurguladı. Yasaların uygulandığını, sokakların denetlendiğini belirten Başbakan Tatar, “Bazı yasal eksikliklerin giderilmesi için yasa çalışmalar var, bunun üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bizim Para ve Kambiyo Yasamız var. Dolayısıyla KKTC bir devlet olarak tüm bunların yerine getirilmesi için çalışıyor” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER GAYET GÜZEL”

Türkiye ile ilişkiler hakkında konuşan Başbakan Ersin Tatar, muhaliflerin çok olduğunu, ancak günün sonunda doğrusu ne ise onu yaptıklarını söyledi.

Türkiye ile ilişkilerin gayet güzel bir şekilde götürüldüğünü dile getiren Tatar, “Benim Türkiye ziyaretlerim eleştiriliyor, ancak ben önemli yerlere, önemli görüşmeler için Türkiye’ye gittim. Türkiye ile ilişkilerin iyi olmasındaki amaç; bizim bu topraklarda daha güçlü bir şekilde var olmamız içindir” dedi.

reklam alani
Paylaş