Tatar: Denktaş’la ilgili iddialar soruşturulmalı.

17
reklam alani

 

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Meclis’te Merkezi İhale Komisyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Merkezi İhale Komisyonu’yla ilgili bir dizi konunun kulaktan kulağa yayıldığını ancak hükümetten konuyla ilgili bir açıklama yapılmadığını belirten Tatar, komisyon başkanının 3 yıl olması gereken görev süresi içerisinde görevden alınıp birkaç gün sonra geri görevine gelmesini eleştirdi.

Tatar, hükümetin konuya ilişkin sessizliğini eleştirerek, basında yer alan haberlere de atıfta bulunarak Merkezi İhale Komisyonu başkanının görevden alınıp alınmadığını sordu. Merkezi İhale Komisyonu’nun önemine işaret eden Tatar, gelişmelere ilişkin bilgi istedi.

Bu tür tavırlarla komisyonun itibarsızlaştırıldığını savunan Tatar, gündemin gazetelerden takip ediyor olmalarının yanlışlığına değindi. Tatar, ihalelerle ilgili çeşitli iddialar ortaya atılırken hükümetin bu şekilde sessiz kalmaması gerektiğini belirterek, şeffaflık çerçevesinde kamuoyuna açıklama borçlu olunduğunu kaydetti.

UBP GENEL BAŞKANI TATAR: “DENKTAŞ’LA İLGİLİ İDDİALAR SORUŞTURULMALDIR”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’la ilgili iddiaların son derece vahim olduğunu ileri sürerek, bunların bir an önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirtti.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Başbakan Tufan Erhürman’ı konuyla ilgili olarak ivedi soruşturma başlatmaya ve açıklama yapmaya davet etti.

UBP Genel Başkanı Tatar, konuyla ilgi açıklamasında şöyle dedi:

“Bazı gazetelerde bugün yer alan haberlere göre, Maliye Bakanı Sayın Serdar Denktaş ilgili yasalara aykırı bir şekilde, yakınlarına kamu arazi ve mallarını kiralamakta, Başbakan Yardımcısı, Halkın Partisi Genel Başkanı Sayın Kudret Özersay ise bundan rahatsızlık duymaktadır.

Konu basit değil, geçiştirilemez. Kimse kamu kaynaklarını kendi şahsi menfaatleri için keyfince kiralayamaz. Bunu yapanlar da buna göz yumanlar da suç işler.

Benzer konuları daha önce ben ve diğer bazı arkadaşlar da gündeme getirdi. Şimdi bir kez daha bu çok ciddi konuda ‘temiz siyaset ‘ mücadelesi veren herkesi, Başbakan ve Başbakan Yardımcısı’nı göreve davet ediyorum.

Eğer ortada bir al gülüm ver gülüm anlayışı söz konusu değilse, hükümetin diğer ortakları buna seyirci kalamaz.

UBP olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

reklam alani
Paylaş