Tartışılan isim Fikri Toros, ‘CTP iş dünyasını dışlayarak dönüşüm yapamaz’ dedi

354
reklam alani

CTP’den sürpriz bir şekilde aday adayı olan ve Ticaret Odası Başkanlığı’ndan istifa eden Fikri Toros, CTP’nin Genel Başkan Tufan Erhürman liderliğinde şekillenen dönüşüm stratejisi çerçevesinde aday olduğunu söyledi…

Kıbrıs Postası’na konuşan Fikri Toros, adaylığının Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin iktidar olma stratejisinin bir teyidi olduğunu vurgulayarak, “Sayın Genel Başkan Erhürman’ın teklifini iki gün düşündüm ve biraz da aniden istifa ederek aday oldum. CTP’nin dönüşüm stratejisi çerçevesinde adayım” diye konuştu.

Toros, iş dünyası ile CTP arasında bir “birlik sembolü” olarak tanımladığı adaylığı hakkında ise CTP’nin dönüşümünü iş dünyasını dışlayarak yapamayacağını kaydetti.

Ticaret Odası eski Başkanı Fikri Toros, iş dünyasından aday birisi olarak adaylığının partinin ekonomi politikalarını yürütme konusunda kararlılığının da bir göstergesi olarak niteledi.

Öte yandan, CTP’de aday adaylarına parti içi ve çeşitli kesimlerden tepkiler de var. CTP kontenjan adaylarına, CTP ve Kıbrıs Türk sendikal yaşamının önemli isimlerden Hasan Sarıca sert tepki gösterdi.

Sarıca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CTP’nin emekçi halkın partisi olmadığını yazarak, partiden istifa edeceğini söyledi.

reklam alani
Paylaş