Talat’tan, ‘Federasyon görüşmem’ diyen Ersin Tatar’a, ‘sözlerine mukayyet ol’ çağrısı

4
Mehmet Ali Talat
reklam alani

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın “federasyon görüşmem” şeklindeki açıklamalarını anımsatarak, “Konjonktür gerekli kıldığında güvendiği dağlara kar yağar ve bal gibi de federasyon görüşür” dedi.

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Holl Lute ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası ‘federasyon görüşmeye gitmeyeceğimizi Lute’a illettik” şeklinde açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat seslendi…

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanı dolduruşa gelerek ‘artık federasyon görüşmem’, ‘iki devlet görüşürüm’ ısrarında olmamalı” ifadelerine yer veren Talat, “Konjonktür gerekli kıldığında güvendiği dağlara kar yağar ve bal gibi de federasyon görüşür… Daha önce Gönyeli’ye bile gitmeyenler ta New York’lara gitmişlerdi. Daha önce ‘Gönyeli’ye bile gitmem’ diyen rahmetli Denktaş, gün gele New York’a uçmuş; 2002’de Kopenhag’a gitmeyeceğini duyururken Dışişleri Bakanını göndermek zorunda kalmıştı… Hem de O, Denktaş’tı! Kıbrıs sorununu biliyordu. Çözümsüzlüğün kitabını yazmıştı” dedi.

reklam alani
Paylaş