Sucuoğlu: Örgütler bizim karargahlarımızdır, olmazsa olmazlarımızdır.

17
reklam alani

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 21. Olağan kurultayı bugün ve yarın Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapılıyor.

UBP Genel Başkan Adayı Dr. Faiz Sucuoğlu, UBP Kurultayı’nda konuşmasını gerçekleştirdi.

UBP’nin Olağan 21. Genel Kurulu’nda konuşan Sucuoğlu, şunları ifade etti:

“UBP’nin en büyük bayramlarından biri olan kurultayımıza hoş geldiniz. Kıbrıs Türk varoluş mücadelesine şahitlik eden bu büyük partinin genel başkan adayı olarak huzurunuzdayım. Bu partiyi kuranları, yaşatanları, bugünlere getirerek bizlere emanet eden büyüklerimizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Aramızdan ayrılanlara Allah rahmet eylesin diyorum. Emanetiniz emanetimizdir. Bu böyle biline.

Bu ülkenin UBP’ye her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Bu kurultay seçimlerden hemen sonra yapılsaydı, birileri diretmeseydi, bugün iktidardaydık. Neden kimse bizimle ortak olmak istemedi? Biz iktidarda olsaydık halkımız bu sorunları yaşamazdı. Kışın soğuğunda neyle ısınacağını düşünmezdi, tüpgaz yarın kaç para olacak diye uykuları kaçmazdı. Kimse tünelin ucunda ışık yok diyemezdi, izin vermezdik. Hiç kimse benim halkımın umutlarıyla oynayamazdı. Artık değişim zamanı geldi. Değişim demek, dinamizm, gelişim demektir. Ben bunları getirmek için buradayım. Şimdi geçmişten ders çıkarma zamanıdır. Parti ve ülke için geleceği inşa etme zamanıdır. Ben bunu yaparken kimseyi kırmayıp küstürmeyeceğim ama yapılması gerekenleri de hiç tereddüt etmeden yapacağım.

UBP’yi, bu ulu çınarı tek başına iktidara taşımak için buradayım. Çünkü ben bu partiye sizlere hak ettiklerinizi bir bir sunmak için buradayım. İnsanlarımız artık boş vaatlerden sıkıldılar. Bu yüzden her zaman olduğu gibi karşınıza dersimi çalışarak, ödevlerimi yaparak çıktım. Bugüne gelinceye kadar gece-gündüz demeden Karpaz’dan Yeşilırmak’a kadar gezebildiğim  kadar gezdim, tüm halkımızı ziyaret ettim, sizin desteğinizi hep arkamda hissettim. Ben partililerimden aldığım bu güçle yola çıktım.

Biliyorum ki çok gezen değil çok çalışan başarılı olur. Anavatanla ilişkiler güçlendirilecektir. Armut piş ağzıma düş vakti geçmiştir. Benim insanım ne istediğini bilerek, projeler geliştirerek, üretmek için destek isteyecek. Ne zaman ne istesek asla hayır demeyen cömert, güçlü, kudretli Anavatan’la el ele, gönül gönüle birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz ve birlikte ilerleyeceğiz. Anavatan’dan aldığımız güçle KKTC’yi sonsuza kadar yaşatacağız.

UBP’deki tabanla tavan arasındaki uçurum ortadan kaldırılacaktır. UBP örgütleri canlıysa, varsa, heyecanlıysa UBP’dir, iktidara yürüyen bir partidir. UBP örgütlerine hak ettikleri değer fazlasıyla verilecektir. Kimse bu partinin başkanı nerede demeyecek. Kimse parti başkanına ulaşamadım demeyecek. Biliyorsunuz benim telefonum 24 saat açıktır, açık  kalmaya da devam edecek. Beni sorgulamaktan çekinmeyeceksiniz. Hesap verebilir, şeffaf bir başkan adayı olarak karşınızdayım. UBP Siyaset Okulu’nu açıp gençler ve kadınlarımızın parti yönetiminde yer alması için daha da yoğun çalışacağız. En kısa zamanda olağanüstü tüzük kurultayıyla tüzüğümüzü güncelleyeceğiz. İhtisas komiteleri, ekonomi, eğitim, sağlık, turizm, çevre çalışmalarına imza atacağız. Komiteler günübirlik, geçici komiteler değil, 12 ay bize hizmet verecek, bilgi taşıyacak, iktidara geldiğimiz zaman ihtisas komiteleriyle birlikte hareket edeceğimiz bir yol hedefledik. Bu yolda sonuna kadar gideceğiz.

İhtiyaç duyulan bölgelerimize yeni örgüt binaları açılacak. Örgütler bizim karargahlarımızdır, olmazsa olmazlarımızdır. Gereken değer sonuna kadar verilecektir.

Ben 20 yıl gece gündüz demeden bir doktor olarak çalıştım. Maddi-manevi emeklerimin karşılığını aldım. Şimdi sıra hiçbir karşılık beklemeden ülkeme hizmet etmek için buradan sizlerle bulunmaktayım. Benim siyasete girme nedenim budur. Siyaset benim için bir meslek değil, halka hizmet etme aracıdır. Bir meslek asla değildir. Bunun için önce partimi iktidara taşımak, sonra da ülkemi refaha kavuşturmak için desteğinizi istiyorum.

Ben batmayan bir güneş istiyorum. Batmayan bir güneş hedefliyorum. Her zaman iktidarda olacak bir UBP istiyorum. Her zaman tek başına iktidarı hedefleyecek bir UBP istiyorum.

Oyunuz sizin en büyük gücünüzdür. Sizin iradenizdir. Buna kimsenin hükmetmesine izin vermeyin. Hiçbir vaat, tehdit sizi korkutmasın. Oy sizdedir, güç sizdedir, bunun farkında olun, gereğini ona göre yapın. Gelin hayalime ortak olun, bu hedeflere birlikte varalım. Yeterli gücümüz, elemanımız, tecrübeli büyüklerimiz, yetişmiş gençlerimiz, her sektörde başarılı insanlarımızla birlikte bu hedefe ulaşmamak için hiçbir sebep yoktur. UBP insan kalitesi olarak en zengin partidir.

Partimiz ve ülkemiz için en iyi gelecek, benimle gelecek.

Bazıları benim adaylığımdan çok korkmuş, çekinmiş. Adaylığımı açıkladığım günden beri söylemediklerini bırakmadılar. Sucuoğlu’nun tabanla ilişkileri zayıf dediler, olmadı. Yaşı ilerledi diye yaydılar, olmadı. Gerçeği yansıtmayan anketlerle reklam yaptılar o da olmadı. Ben ne anket yaptırdım ne de köşe yazısı yazdırdım. Ben karşınızda Dr. Faiz Sucuoğlu olarak, kendi gücümle varım. Bu bitmedi; döndüler hasta oldu, kalp krizi geçirdi, safra kesesi ameliyatı oluyor, adaylıktan çekiliyor dediler. Gördüğünüz gibi sapasağlam karşınızdayım, olmaya devam edeceğim.

Benim bu partiyi yönetebilmem için UBP’ye en güçlü yapı olan tabanın desteği şarttır. Bu gücü arkama alarak yola çıktım çünkü biliyorum ki taban istemezse yaprak bile kıpırdamaz. Ama taban isterse fırtınalar kopar.

Toparlayıcılığım, örgütçülüğümü hepiniz biliyorsunuz. Turizm Bakanlığı’ndaki başarılarımız, Sağlık Bakanlığı’ndaki başarılarımız ortadadır. Veremeyeceğim hesap, yapamayacağım iş yoktur. Göreve gelir gelmez farkı hep birlikte göreceğiz. Siz de göreceksiniz. İddialıyım.  UBP’yi yeni ufuklar açarak tek başına iktidara taşıyacağım. Bu iktidar yolunda yürürken bu yola çıkmam için beni yüreklendiren siz UBP’li üyelerimize, görevlilerimize, yanımda olan çalışma arkadaşlarıma, beni yetiştiren anneme, babama, birlikte büyüdüğüm kardeşime, evdeki mutluluğum olan eşime, kızlarıma huzurlarınızda en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Sağolsunlar, var olsunlar.

Bugün konuşmaların yapılacağı kurultayda, yarın da başkan ve yetkili kurulların seçimi için oy kullanılacak.

Kurultayda genel başkan yanında parti yetkili organları da seçilecek.
Bir süre önce tüzük değişikliği yaparak delege sisteminden üye sistemine geçen ana muhalefet partisi UBP’de başkan, parti meclisi, yüksek disiplin kurulu ve merkez denetleme kurulu üyelerin oylarıyla belirlenecek.

UBP’nin kayıtlı 12 bin civarında üyesi bulunuyor.

Adaylık başvurularının eylül ayında tamamlandığı UBP’de başkanlık için halen genel başkan olan Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu ve Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun yarışıyor.

reklam alani
Paylaş