Suç, teşebbüste kaldı: 2 tutuklu, 1 kişi aranıyor

19
Suç polis
reklam alani

Mağusa’da, ülkenin tanınmış bir iş adamının adı kullanılarak sahtekarlıkla araç temin etme olayı ile ilgili Metin Turunç ve Emrah Piro isimli kişiler tutuklandı. Polis suçla ilgili soyismi henüz tespit edilmeyen bir kişiyi daha arıyor.

Mağusa’da, Royal King Oto Galeri’den ülkenin tanınmış bir iş adamının adı kullanılarak sahtekarlıkla araç almaya çalışılması olayı ile ilgili Metin Turunç ve Emrah Piro isimli şahıslar tutuklandı.

“Suç işlemeye teşebbüs” suçlaması ile ilgili bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Turunç ile Piro hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.

Polis mahkemede suçla bağlantısı olduğunu tespit ettiği ancak soyismini henüz tespit edemediği bir şahsı daha aradığını açıklarken, benzer bir olayın Girne’de de meydana gelmesi nedeni ile zanlıların Girne’deki olayla bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.

ZANLILARI GALERİYE GİTMESİ İÇİN 2 KİŞİ YÖNLENDİRMİŞ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mehmet Keleş mahkemede verdiği ifadesinde, 18 Ocak 2021 tarihinde, henüz ismi tespit edilemeyen bir kişinin, İngiliz hattı üzerinden ve profil resmi ülkenin tanınmış iş adamı olan WhatsApp uygulamasından “Royal King Oto Galeri” isimli iş yerine alacağına karşılık Mercedes marka GLE 350 model aracı almak için mesaj gönderdiğini belirtti.

Ardından zanlı Mehmet Turunç ile Emrah Piro’nun konu iş yerine gittiğini belirten Keleş, Türkiye’de sakin İsa Karadeniz ve soy adı henüz tespit edilemeyen “Şahin” isimli şahsın yönlendirmesiyle konu aracı sahtekarlıkla almaya teşebbüs ettiklerini açıkladı.

Ayni gün olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlı Turunç ve Piro’nun, “Royal King Oto Galeri” isimli iş yerinde tespit edilerek tutuklandıklarını kaydeden Keleş, zanlı Turunç’un gönüllü ifadesinde Türkiye’den çocukluk arkadaşı olan “Şahin” isimli ve İsa Karadeniz isimli şahsın bir alacağına karşılık zanlı Piro’yu konu galeriye gönderdiğini beyan ettiğini, zanlı Piro’nun ise gönüllü ifadesinde zanlı Turunç’un istemi üzerine konu galeriye gittiğini ve arabayı kendi üzerine devr alacağını söylediğini beyan ettiğini açıkladı.

Zanlıların kullanımlarındaki cep telefonlarının emare alınarak incelenmek üzere Data Veri İnceleme Şubesine gönderildiğini söyleyen Keleş, yine zanlıların cep telefonları ile ilgili olarak GSM operatörlerine gerekli yazıların yazıldığını söyledi

Mesele ile ilgili olarak soyismi tespit edilemeyen “Şahin” isimli kişinin arandığını ifade eden ve data incelemesi raporları ile görüşme kayıtlarının olayın aydınlatılması için büyük önem taşıdığını söyleyen Keleş, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

reklam alani
Paylaş