Su taşkınlarında kimsenin kabahati yok, doğal afet yaşandı.

11
reklam alani

Tatar, özellikle Taşkent ve Haspolat’taki su taşkınlarına işaret ederek, “Bunda kimsenin kabahati yok. Doğal afet yaşandı. Taşkent’i ziyaret ettiğimde dolu tanelerinin bloklar halinde durduğunu gördüm. Herhalde böyle bir şey görülmemiştir” dedi.

Tatar Meclis’te konuştu

Vatandaşın devletten yardım beklediğini dile getiren Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Tufan Erhürman’ın ve diğer yetkililerin bölgeye ziyarette bulunduğunu ancak ziyaretin yeterli olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz aylarda selin etkili olduğu Dikmen’deki yaraların sarılmadığını savunan Tatar, “Doğal afet ilan edilirse devlet bunları kendi fonlarından karşılayabilir. Doğal afet ilan edilmezse takdire mi kalır?” diye konuştu.

Haspolat’taki görüntülerin durumun ne kadar korkunç olduğunu gösterdiğini söyleyen Tatar, “İklimler değişiyor. Selin ne zaman geleceğini bilemeyiz” dedi.

Kendi dönemlerinde de sel yaşandığını ve kaynak yaratıldığını anımsatan Tatar, “Kolay olmadığını biliyorum. Ama bir şeyler yapılmalı. Tahmin edilenin ötesinde bir durum var” şeklinde konuştu.

Otelciler Birliği’nin otellerde misafir edilebileceği konusunda öneri götürdüğünü anımsatan Tatar, “Güzel bir jest. Güzel bir niyet.  Selden zarar görenlerin acısını paylaşıyoruz” dedi.

 

reklam alani
Paylaş