Soygun çetesinde tutuklu sayısı 3 oldu, 4 kişi daha aranıyor

7
Soygun çetesinde tutuklu sayısı
reklam alani

Mağusa’da bir şahsı zorla alıkoyup soygun suçuna karıştığı gerekçesi ile tutuklanan C.G.I.’nin ardından D.D.B. ve E.R.A.’da tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mağusa’da 28 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde yabancı uyruklu bir kişiyi önce ikametgahında darp edip daha sonra kendi bulunduğu yere gelmesini sağlayıp zorla alıkoyduktan sonra yine darp edip 2 şahsın hesabına iki farklı tarihte toplamda 5 bin 313 TL para aktarılmasını sağladığı tespit edilen C.G.I.’nin ardından yaşanan olayda C.G.I. ile birlikte oldukları tespit edilen E.R.A. ve para aktarımının bir kısmının hesabına yapıldığı tespit edilen D.D.B’de tutuklandı.

3 zanlı da “Soygun”, “Zorla alıkoyma”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Darp” suçlamaları ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme zanlı E.R.A’nın 3 gün, zanlı C.G.I. ve D.D.B’nin 7 gün daha soruşturma nedeni ile poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Polis mahkemede, suça karıştığı tespit edilen 4 kişinin daha arandığını açıkladı.

POLİSE GİDERSE ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİLER

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mustafa Çebi, mahkemede verdiği ifadesinde, 28 Şubat 2021 tarihinde saat 21:00 sıralarında Mağusa’da zanlı C.G.I., D.D.B ve E.R.A’nın beraberlerindeki 4 kişi ile birlikte şikayetçinin ikametgahına giderek elleri ile şikayetçinin yüzüne tokat vurup zorla 1 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet cep telefonuna el koyduğunu akabinde ise zanlının, şikayetçiye zorla, D.D.B’nin hesabına bin 900 TL para havale edilmesini sağlayıp aldığı 1 adet cep telefonunu sirkat edip diğer cep telefonu ile bilgisayarı iade ederek şikayetçinin evinden ayrıldıklarını açıkladı.

1 Mart 2021 tarihinde zanlının yine aldığı cep telefonunu geri vereceğini söyleyerek beraberindeki D.D.B ve E.R.A. ve 4 şahıs ile birlikte şikayetçinin kendi bulundukları yere gelmesini sağladıklarını kaydeden Çebi, zanlıların ve şu anda aranan 4 kişinin şikayetçiyi bu kez zorla yere yatırıp sert bir cisimle bacaklarına vurduklarını akabinde de şikayetçinin hesabından aranan bir şahsın hesabına bin 400 TL para ile bin 923 TL’ye denk gelen Nijerya parasının havale edilmesini sağladıklarını açıkladı. Zanlının daha sonra şikayetçiye hitaben “polise gitme, kim olduğunu, nerede yaşadığını biliyoruz gidersen seni öldürürüz” dediğini kaydeden Çebi, olayın 2 Mart tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve zanlıların birer gün ara ile tespit edilerek tutuklandığını kaydetti. Soruşturmanın geniş çaplı olarak devam ettiğini ifade eden Çebi, aranan 4 kişinin daha olduğunu belirterek zanlılar hakkındaki tutukluluk süresinin uzatılmasını talep etti.

reklam alani
Paylaş