Sivil Savunma Başkanı Erdoğan Çelebi, FETÖ’den ihraç edilen üçüncü başkan oldu.

272
reklam alani

 

Kuzey Kıbrıs’ta 3 yıldan beri Sivil Savunma Teşkilat Başkanı olarak görev yapan Kurmay Albay Erdoğan Çelebi’nin görevden alındığı, ayrıca ordudan ihraç edildiği bildirildi.

Elde edilen bilgilere göre; Çelebi’nin yanı sıra Müh. Albay Halil Azyıkmış, P. Yarbay Emin Bahadır, P.Yarbay Ahmet Çıra, P. Kur. Albay Savaş Doğruyol, TS. YD Sinan Alataş da görevden alınarak ordudan ihraç edildi.

Türkiye ile KKTC’de eş zamanlı sürdürülen soruşturmalar sonucu başta Çelebi olmak üzere diğer askerlerin ihracına karar verildiği ve dört gün önce emrin çıktığı belirtildi. Söz konusu isimlerin FETÖ soruşturması kapsamında belirlendiği, Türkiye’de tespit edilerek kamu görevinden ihraç edilenler arasında olduğu öğrenildi.

Fetö yapılanmasının Akdeniz ayağında önemli bir rol üstlenen Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Sivil Savunma Teşkilatı’nın son üç başkanı da Fetö’cü çıktı.

2012 – 2014 yılları arasında görev yapan Fırat Alakuş ve 2014 -2016 yılları arasında bu görevi yürüten Fatih Yarımbaş daha önce terör örgütü Fetö’ye üye olmaktan tutuklanmıştı.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nı 2016’dan beri yürüten Erdoğan Çelebi meslekten ihraç edilerek görevine son verildi. Böylelikle KKTC’de son 3 dönemde görev yapmış üçüncü Sivil Savunma Teşkilat Başkanı’da ihraç edilmiş oldu.

reklam alani
Paylaş