Silah, patlayıcı ve kama ele geçirildi

131
reklam alani

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Organize Şube ekipleri tarafından Mağusa’da düzenlenen operasyonda 1’i polis olmak üzere 3 kişi Etnografik eser niteliğinde tabanca, barut ve 2 adet kamayı satmak isterken suçüstü yakalandı.

Operasyon sonucunda tutuklanan İskele Polis Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Okan Vurana, nişanlısı Deniz Yılmaz ve kayını Adem Yılmaz dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “Kanunsuz kama taşıma” suçlamalarıyla ilgili olarak dün mahkemeye çıkarılan zanlı Okan Vurana, Deniz Yılmaz ve Adem Yılmaz aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Meselenin tahkikat memuru Müfettiş Muavini Halil Seven, zanlı Okan Vurana, Deniz Yılmaz ve Adem Yılmaz’ın bir polis ekibince 4 Ağustos tarihinde saat 01:30 raddelerinde St. Barnabas çemberinin karşısında Salamis ormanını çevreleyen tel örgülerin yanında şüpheli olarak görülen FV 590 plakalı araçta tespit edildiğini belirtti. Seven, konu araçta polis ekibi tarafından yapılan aramada 1 adet Etnografik eser niteliğinde olan tahta saplı çift namlu ağızdan dolma çift horozlu tabanca, 2 ayrı kılıf içerisinde 2 adet kama, 1 adet ağzı kesik vaziyetteki su kabağı içerisinde bir miktar barut, 1 adet cam şişe içerisinde bir miktar barut, 1 adet cam şişe içerisinde bir miktar saçma, 1 adet teneke şişe içerisinde barut ve yine 1 adet şişe içerisinde bir miktar barut bulunduğunu açıkladı. Zanlı Okan Vurana ile Adem Yılmaz’ın gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten Seven, zanlı Deniz Yılmaz’ın ise gönüllü ifade vermeyip sözlü beyanda bulunduğunu ve suçunu kabul ettiğini açıkladı. Seven, zanlı Adem Yılmaz’ın vermiş olduğu gönüllü ifadesi doğrultusunda aranmakta olan 1 adet emarenin bulunduğunu belirterek zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

ZANLI YILMAZ: “AHMET’İ NEDEN TUTUKLAMADILAR…”

Mahkemede söz alan zanlı Adem Yılmaz, “Ahmet diye bir kişi vardı bizimle. O kişi nerde? Neden tutuklanmadı. Polisin gözü önünde kaçtı” şeklinde konuştu.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu, zanlı Okan Vurana, Deniz Yılmaz ve Adem Yılmaz’ın tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Gamze PİR BAYKUR Halkın Sesi

reklam alani
Paylaş