Sıla Usar İncirli: “Koronavirüs aşıları yeterli sayıda gelmedi… Tekrar ne zaman gelecek bilinmiyor”

4
Sıla Usar İncirli
reklam alani

CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli, koronavirüs aşılarının yeterli sayıda gelmediğini dile getirerek, tekrar ne zaman geleceğinin ise bilinmediğini belirtti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Sıla Usar İncirli, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa telefon ile bağlanarak, Koronavirüste yerel bulaşın artışta olması hakkında açıklamalarda bulundu.

Pandemi süreci boyunca birçok insanın işsiz kaldığını, çocukların uzaktan eğitimde zorlandığını da hatırlatan İncirli, “İnsanlar kendi başının çaresine bakmaya çalışıyor… Eğitimde çok büyük sorunlarla baş etmeye çalışıyorlar…” dedi.

İncirli, kamu hizmetlerinin devam edebilmesi için bazı düzenlemelerin yapılması gerektiğini defalarca söylediklerini belirterek, eğitimin çok önemli olduğunu söyledi.

“DOĞRU OLAN ORTAK BİR ÇALIŞMA YAPMAK”

Geçtiğimiz günlerde, Bakanlar Kurulu’nun başka, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin başka kararlar almasıyla birlikte, gündeme ‘kapandık mı kapanmadık mı?’ tartışması taşınmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan İncirli, “Herkes kendi alanındaki gücü korumaya çalışıyor. Bu çok yanlış… Birbirleriyle birlikte organize şekilde olması gereken günlerdir. Doğru olan şey birçok kurumun bir araya gelerek ortak çalışmalar yapması gerek” ifadelerini kullandı.

“BU SALGINI HAFİFE ALAN HÜKÜMETLER GÖRDÜK”

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin sağlık sisteminin zorlanma aşamasına geldiği zaman, kapanmayı önereceğini de dile getiren Sıla Usar İncirli, “Bu salgını hafife alan hükümetler gördü bu ülke… Vizyon eksikliği ve yanlış önerilerle halka zarar veriyorlar… Yerel bulaşın ne kadar olduğunu bilmiyorsak, o zaman kapanma olabilir” sözlerine yer verdi.

“ACİL DURUM HASTANESİ’NİN YOĞUN BAKIM SERVİSİ AÇILMALIYDI”

CTP’li vekil İncirli, Acil Durum Hastanesi’nin yoğun bakım servisinin açılması gerektiğine de dikkat çekerek, açılmamış olması nedeniyle ülkenin bu sıkıntılı sürece girmesine neden olduğunun altını çizdi.

“KORONAVİRÜS AŞILARI YETERLİ SAYIDA GELMEDİ”

Koronavirüs aşılarının ülkeye gelmeden önce Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli’nin aşılarla ilgili tereddütlü olduğunu da hatırlatan Dr. İncirli, ana muhalefet partisi olarak bunu eleştirdiklerini, aşılarda tereddüt edilmemesi gerektiğini söylediklerini belirtti.

İçinde bulunduğumuz günlerde aşının yeterli sayı da gelmediğini aktaran İncirli, her şeyin hazır olmadığını birkaç günde yaşanılan olaylarla ortaya çıktığının altını çizerek, bütün bunların organizasyon istediğini, hızlı ve planlı çalışılması gerektiğini vurguladı.

Sıla Usar İncirli, şöyle devam etti:

“Şu anda bugün tekrar ne zaman aşı gelecek diye bilemiyoruz. Bu yüzden endişeler ortaya çıktı. Aşı içinde ise şeffaf bir tutum içerisinde olmadıklarını bende görüyorum.”

reklam alani
Paylaş