Serdar Denktaş DP ile tüm bağlarını kopardı: “Partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa…”

44
Serdar Denktaş
reklam alani

Serdar Denktaş, DP ile bağlarını dün akşam katıldığı MYK toplantısında tamamen kopardığını belirterek, “Partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır” dedi.

Serdar Denktaş, 28 yıl emek harcadığı, 21 yıl Genel Başkanlığını yürüttüğü Demokrat Parti ile olan bağını dün akşam katıldığı MYK toplantısında tamamen koparma kararı aldığını ve Kurul üyelerine duyurduğunu aktardı.

Seçim boyunca “İrademize sahip çıkalım” çağırısı yaptığını söyleyen Denktaş, “Yıllarca başkanlığını yaptığım partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır” dedi.

“İkinci tura kalan iki aday ilk turda rakiplerimdi ve her ikisini de eleştirmiştim. Ben kendi düşüncelerimi halkımıza anlatmaya çalışırken çeşitli suçlamalarla da yüzyüze kaldım” diyen Denktaş, kendi özgür iradesiyle oyunu iki adaydan birine kullanmak için sandığa gideceğini belirterek, “Kimsenin iradesine yön verme gibi bir uğraş içerisinde olmayacağım. Seçilecek aday kim olursa olsun makamda olduğu sürece o makama saygılı olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

28 yıl içinde emek harcadığım, 21 yıl Genel Başkanlığını yürüttüğüm Demokrat Parti ile olan bağımı dün akşam katıldığım…

Geplaatst door Serdar Denktas op Woensdag 14 oktober 2020
reklam alani
Paylaş