Sendikal Platform, EL-SEN’e destek verdi: “EL-SEN’in yanındayız”

4
El-Sen
reklam alani

Sendikal Platform, EL-SEN’e destek vererek, “EL-SEN’in yanındayız. Toplumumuzu da kendileri için mücadele veren EL-SEN’in yanında olmaya çağıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Sendikal Platform, KIB-TEK’e yüksek miktarda borcu olanların elektriğinin kesilmesi yönünde eylem başlatan Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (EL-SEN) yanında olduğunu duyurdu. Sendikal Platform, El-Sen’in toplum için mücadele verdiğini belirterek, vatandaşları da sendikanın yanında olmaya çağırdı.

Sendikal Platform’dan yapılan açıklamada, KIB-TEK’in hükümetin çiftliği değil toplumun malı olduğu ifade edilerek, “Kurum bu anlayışla yönetilmedir. Aksi herhangi bir tutumda, EL-SEN ve üyelerine en ufak bir zarar geldiği anda tepkimizin çok sert olacak” denildi.

Sendikal Platform’un açıklamasında Kıb-Tek Yönetim Kurulu üyeleri bazı kesimlere kıyak yapmakla suçlandı.

“Sendikal Platform üyesi de olan EL-SEN dün itibarıyla kurumdaki adaletsizliğe başkaldırdı. 500 TL borcu olan vatandaşın elektriğini acımadan kesen ama 5 milyon TL borcu olanların elektriğine dokunmayan KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun ayrımcılığını ifşa etti” ifadelerine yer verilen açıklamada, “Sendikal Platform olarak El-Sen’in haklı mücadelesinde yanındayız. Toplumumuzu da kendileri için mücadele veren El-Sen’in yanında olmaya çağıyoruz” denildi.

reklam alani
Paylaş