Sapığa 23 ay hapis cezası verildi.

22
reklam alani

Mağusa’da komşusunun teldeki iç çamaşırlarını çalarak evine cinsel içerikli aşk mektubu bırakan Mehmet Kurum, 23 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Mağusa’da 14-  15 Şubat tarihlerinde komşusunun evine girip çamaşır telinde asılı olan kadın iç çamaşırlarını çalıp komşusuna iki farklı tarihte cinsel içerikli aşk mektupları bırakan Mehmet Kurum hakkındaki karar dün açıklandı.

Polise yapılan şikayet üzerine tutuklanan ve çalınan çamaşırlarından ikisi koynunda biri ise üzerinde tespit edilen, mahkemeye çıkarıldığı zaman ise “ aşkımın kurbanı oldum” şeklindeki savunması ile tepki toplayan Kurum aleyhine getirilen 3 davadan toplam 23 ay hapse mahkum edildi.

Mağusa Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Kurum “Sirkat” davasından 6 ay, “Mülke tecavüz” davasından 7 ay, “Cinsel taciz” davasından ise 10 ay hapse mahkum edildi. Zanlı Mehmet Kurum 2015 yılında Kumyalı’da 5 yaşındaki yeğenine pişik kremi sürmek bahanesi ile cinsel saldırıda bulunup 3 yıl hapis cezası almıştı.

Daha önce “cinsel dokunulmazlığını ihlal amacıyla çocuk alıkoyma” ve “cinsel saldırı” suçlarından mahkum olan Mehmet Kurum, bu kez komşu kadının külotlarını  çalarak giydi ve cinsel taciz içeren mektuplar yazdı 

 

Mağusa’da komuşuna ait evin avlusuna izinsiz girerek çamaşır telindeki 3 adet bayan külotunu sirkat eden ve ardından komşusuna cinsel içerikli aşk mektupları bırakan Mehmet Kurum şikayet üzerine tutuklandı. “Sirkat”, “Mülke tecavüz” ve “Cinsel taciz” suçlarıyla ilgili olarak tutuklanan zanlı Kurum dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlının sirkat ettiği 2 adet bayan külotu giymekte olduğu kazağı içerisinde tespit edilirken, yine sirkat ettiği 1 adet bayan külotunu ise giydiği tespit edildi. 2017 yılında “Cinsel istismar” ve “16 yaşından küçük çocuğun cinsel dokunulmazlığını ihlal amacıyla alıkoyma” suçundan dolayı cezaevinden tahliye edilen zanlı Kurum, davaları görüşülünceye değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. Zanlı ise mahkemede kendisini “Kötü niyetim yoktu. Aşkımın kurbanı oldum” diyerek savundu.

 

Çaldığı kadın külotlarından birini giydi

Meselenin tahkikat memuru Salih Fidan Ersan, zanlı Mehmet Kurum’un 14-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Mağusa’da komşusu olan müştekiye ait evin avlusuna izinsiz girerek mülke tecavüz ettikten sonra çamaşır telinde asılı bulunan 3 bayan külotunu alıp sirkat ettiğini, akabinde ise evin yatak odası penceresine 1adet cinsel içerikli aşk mektubu bırakarak cinsel taciz suçunu işlediğini açıkladı. Zanlının ayrıca 18 Şubat 2019 tarihinde bahse konu eve tekrardan giderek mülke tecavüz suçunu işlediğini belirten Ersan, evin giriş kapısına 1 adet cinsel içerikli aşk mektubu bırakarak cinsel taciz suçunu işlediğini açıkladı. Ersan, zanlının tespit edilerek tutuklandığını söyleyerek, gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını kabul ettiğini belirtti. Ersan, yapılan soruşturmada 2 adet bayan külotunun zanlının giymekte olduğu kazağın içerisinde, 1 adet bayan külotunun ise üzerinde giydiğinin tespit edildiğini açıklayarak, kazağı içerisinde bulunan 2 adet bayan külotu ile giymekte olduğu bayan külotunun emare alındığını söyledi.

2017 yılında cezaevinden tahliye oldu

Tahkikat memuru Salih Fidan Ersan, zanlı Mehmet Kurum’un 24 Kasım 2017 tarihinde “Cinsel saldırı” ve “Alıkoyma” suçlarından cezaevinden tahliye edildiğini açıkladı. Olayın bölgede infial yarattığını belirten Ersan, zanlının serbest kalması durumunda benzeri cinsel suçları işleme olasılığının aşikar olduğunu ifade etti.

5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmuştu

Komşusuna cinsel tacizde bulunan zanlı Mehmet Kurum’un bu ilk suçu değil. Zanlı Kurum, 2015 yılı Şubat ayı içerisinde Kumyalı’da 5 yaşındaki yeğenine de cinsel istismarda bulunmuştu. Zanlı Kurum, kendisine ait evde 5 yaşındaki küçük kıza pişik kremi sürme bahanesiyle kızın iç çamaşırını çıkarıp cinsel istismarda bulunmuştu. 23 Şubat 2016 yılında Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak “16 yaşından küçük çocuğun cinsel dokunulmazlığını ihlal amacıyla alıkoyma” suçundan 3 yıl, “Cinsel saldırı” suçundan ise 2 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

reklam alani
Paylaş