Rum Sağlık Bakanı: “Vaka sayıları endişe verici”

8
Konstantinos İoannou
reklam alani

Rum Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou, vaka sayılarının endişe verici olduğuna dikkat çekerek, kısıtlayıcı tedbirlerin uzatılacağını açıkladı.

Rum Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou, vaka sayısında görülen artışın çok endişe verici olduğunu belirtti; vatandaşa çağrıda bulunarak, durumun yönetilebilir bir düzeyde kalması, geri dönülemez koşulların oluşmaması ve yurttaşların sağlıklarının tehlikeye girmemesi amacıyla iş birliği yapmalarını istedi.

Rum Sağlık Bakanı konuyla ilgili, “Son 24 saatte yapılan tanı testleri konusunda henüz bilgilendirildim. Bunlar öğleden sonra kamuya açıklanacak ve vaka sayılarında görülen büyük artıştan yoğun endişe duyuyorum. Son 24 saatte ülkenin epidemiyolojik görüntüsündeki büyük kötüleşme bizi kısıtlama tedbirlerini uzatmamıza mecbur bırakıyor ve durumun daha da kötüleşmesi halinde daha katı tedbirler alınması da olanak dışı değil” dedi.

Anastasiadis’in de konuyla ilgili bilgilendireceğini söyleyen İoannou, Bilimsel Danışma Heyetini de endişe verici veriler ışığında, son verileri ve durumun yönetimi yollarını görüşmek amacıyla yarın sabah saat 10.30’da toplantıya çağırdığını açıkladı.

reklam alani
Paylaş