Reuters’in koronavirüs tablosuna ‘Kuzey Kıbrıs’ da eklendi

6
Uluslararası haber ajansı Reuters
reklam alani

Uluslararası haber ajansı Reuters, ülkelere göre koronavirüs yayılım grafiklerine, Kıbrıs Cumhuriyeti’nden ayrı bir şekilde KKTC’yi de ekledi. Listede, 685’nci sırada bulunan KKTC, “Kuzey Kıbrıs” olarak lanse ediliyor.

Londra merkezli uluslararası haber ajansı Reuters, ülkelere göre Koronavirüs yayılım grafiklerine, Kıbrıs Cumhuriyeti’nden ayrı bir şekilde KKTC’yi de ekledi.

“Tracking the spread of the novel coronavirus” başlığı altında yayınlanan listede, KKTC, “Kuzey Kıbrıs” olarak lanse ediliyor.

Uluslararası Koronavirüs tablolarında bugüne kadar yer almayan KKTC, ilk kez arama motoru devi Google’ın Koronavirüs haritasında “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” ismiyle yer almıştı.

Anımsanacağı üzere; hem Cumhurbaşkanlığı, hem de hükümet, KKTC’nin güncel Koronavirüs verilerinin Dünya Sağlık Örgütü’nde (DSÖ) yayınlanması için girişim başlatmış ancak bir sonuç alınamamıştı.

KKTC 685’İNCİ SIRADA

Güncel Koronavirüs verilerinin aktarıldığı listede, Kuzey Kıbrıs 4 bin 724 toplam vaka sayısıyla 685’inci sırada yer alıyor.

KIBRIS CUMHURİYETİ İSE 556’NCI SIRADA

Listede; Türkiye 3 milyon 579 bin 185 toplam vakayla 8’inci sırada yer alırken, Kıbrıs Cumhuriyeti ise 48 bin 278 vakayla listenin 556’ncı sırasında bulunuyor.

Liste incelendiğinde KKTC’nin bir alt sırasında, 4 bin 603 vakayla Çad Cumhuriyeti bulunurken, bir üst sırasında ise 4 bin 860 toplam vakayla San Marino Cumhuriyeti bulunuyor.

BİRİNCİ SIRADA AMERİKA, SON SIRADA İSE MONTSERRAT ADASI BULUNUYOR

Amerika, Brezilya ve Hindistan listenin ilk üçünü oluştururken, son sırada ise Kuzey Amerika’da Antiller bölgesinde Birleşik Krallık’a bağlı Montserrat adası bulunuyor.

reklam alani
Paylaş