RES-BİR: “Artık bu ‘haksız rekabete’ bir son verin, marketlerin yemek ve pasta satışlarını durdurun!”

9
RES-BİR
reklam alani

RES-BİR, pandemi süreci devam ederken, marketlerin sıcak yemek ve pasta satışlarının durdurulması talebinde bulundu. Birlik tarafından yapılan açıklamada, ‘haksız rekabete’ son verilmesine de dikkat çekildi.

Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RES-BİR) sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, ‘haksız rekabetin’ bitmesi gerektiği söylendi.

RES-BİR’den yapılan açıklamaya göre, ‘haksız rekabete’ bir son verilmesini gerektiğine dikkat çekilerek, pandemi devam ettiği süre zarfında marketlerin sıcak yemek ve pasta satışlarının durdurulması çağrısında bulunuldu.

Ülkenin tam açılmaya gidene kadar, paket servis hizmetinin Cumartesi günü de dahil olmak üzere serbest bırakılması gerektiğini belirten Birlik, “En azından, marketlerin yemek ve pasta bölümleri kapalı olacağından, sektörümüz biraz da olsun nefes alır” denildi.

Birlik, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkenin ticaretinin başına ne geldiyse ne gelecekse “haksız rekabet” yüzünden geldi ve gelmeye devam edecek.

Tam bir yıldır size, “ülkede rekabeti düzenleyin, haksız rekabete son verin” diye diye dilimizde tüy bitti.

Yıllardır kendi yağı ile kendi ciğerini kavuran yeme içme sektörünü, gerek teşviklerle semirttiklerinizin, gerekse de büyük marketlerin yok etmesine göz yumuyor, sesiz kalıyorsunuz.

Artık bu “haksız rekabete” bir son verin, bari pandemi devam ettiği süre zarfında, marketlerin sıcak yemek ve pasta satışlarını durdurun.

Sektörümüzün de tam açılmaya gidene kadar, paket hizmetlerini Cumartesi de dahil olmak üzere serbest bırakın.

En azından, marketlerin yemek ve pasta bölümleri kapalı olacağından, sektörümüz biraz da olsun nefes alır.

Tüm sektörü lütfen sokağa döktürtmeyin.”

reklam alani
Paylaş