Polis, mahkeme kararına rağmen doktora götürmedi ve dövdü.

40

Hırsızlık suçlamasıyla tutuklu bulunan Orhan Şimşek’in mahkeme kararına rağmen polis tarafından doktora götürülmemesi ve öldüresiye dövüldükten sonra ek tutukluluk için mahkemeye götürülmesi yargıcı çileden çıkardı.

reklam alani

POLİSE SORUŞTURMA: Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, yüzü gözü ve vücudu morluklar içinde bulunan zanlı Orhan Şimşek’in durumunu görünce, “poliste can güvenliği yok” diyerek tepki gösterdi. Kıdemli Yargıç Reynar, mahkeme emrine rağmen tutukluyu doktor kontrolüne götürmeyen tahkikat memuru Hüseyin Ergüleç için soruşturma istedi

KARAKOLDAN HASTANEYE: Kıdemli Yargıç Reynar, Orhan Şimşek ve suç ortağı olmakla suçlanan Bektaş Oldaç’ın tutukluluk süresinin 7 gün uzatılmasına karar verdi. Poliste can güvenliği olmadığına dikkati çeken Yargıç, zanlıların hastanede gözetim altında tutulmasını emretti

Devrim DEMİR

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde eski çalıştığı iş yerinden hırsızlık yaptığı gerekçesi ile tutuklanan ve hafta sonu mahkemeye çıkarılarak aleyhlerinde 3’er gün tutukluluk emri alınan Bektaş Oldaç ve Orhan Şimşek dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Yapılan ilk duruşmada poliste darp edildiğini iddia eden Orhan Şimşek için mahkeme emri ile verilen doktor kontrolü gerçekleşmedi.

Tutukluluk duruşmasında güçlükle ayakta duran Orhan Şimşek’in durumu gözlerden kaçmadı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın sorularını güçlükle duyduğunu ifade eden zanlı Şimşek, “doktora götürülmesi için mahkemede yalvardı.

Şimşek’in yüzündeki ve vücudundaki ciddi darp izleri Kıdemli Yargıç Tacan Reynarın’da gözünden kaçmadı.

Reynar, duruşmaya ara verdi ve ilgili tahkikat memurunun mahkemede hazır bulunmasına emir verdi.

Ergüleç: Hastaneye gitmek istemedi

Hafta sonu zanlıları mahkemeye çıkararak tutukluluk talebinde bulunan polis memuru Hüseyin Ergüleç, yargıç emri ile mahkemeye çağrılarak Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın sorularını yanıtladı. Yargıç Reynar mahkeme emri olmasına rağmen neden zanlının doktor kontrolünden geçirilmediğini sorması üzerine,  Ergüleç soruları yanıtladı.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlının Pazar günü mahkeme emri ile doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini ancak zanlı Şimşek’in doktora gitmek istemediğini ve hücrelere inip uyumak istediği yönünde talepte bulunması üzerine götürülmediğini öne sürdü.

Reynar: Zanlının poliste can güvenliği yok

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, mahkemelerde çok sıklıkla görülmeyen bir emir verdi. Reynar, zanlı Orhan Şimşek’in gözle görülür şekilde sağlık durumunda sıkıntı olduğunu ve zanlının poliste can güvenliği olmadığına vurgu yaparak 7 gün tutukluluğunu hastanede gözetim altında tutularak geçirmesine emir verdi.

Reynar, ayrıca mahkeme emrine uymayan tahkikat memuru hakkında soruşturma açılmasına emir verdi.

Hırsızlıkla suçlanıyorlar

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Vasıf Çağrıbey, zanlılar Bektaş Oldaç ve Orhan Şimşek’in 13 ve 14 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde meydana gelen hırsızlıkla ilgili tutuklandıklarını anlattı.

Polis memuru Vasıf Çağrıbey, zanlıların 15 bin TL değerinde fotoğraf makinesi, 80 Euro para ve 7 bin TL değerinde dizüstü bilgisayar çaldıklarını ve zanlı Orhan Şimşek’in iş yerine ait kamera görüntülerini sildiğini kaydetti.

Çağrıbey, zanlı Şimşek’in cep telefonunda çalınan eşyaların resimlerinin bulunduğunu kaydetti.

Soruşturmayı devralan polis memuru Çağrıbey, soruşturmanın devam ettiğini belirterek Oldaç ve Şimşek’in 7’şer gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

reklam alani
KaynakDevrim Demir
Paylaş