Polis Basın Subaylığı ‘poliste çocuk skandalı’ haberinde yer alan iddiaları yalanladı

89
Polis
reklam alani

Polis, bugün yerel bir gazetede, “Poliste çocuk skandalı” başlığı altında; 6 yaşındaki çocuğun iki saat boyunca ifadesinin alındığı ve çocuğa suçlu muamelesi yapıldığı yönünde yer alan iddialara ilişkin açıklama yaptı…

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, çocuğun okulunda yaşamış olduğu sorun dolayısıyla, babası tarafından Polis Genel Müdürlüğü’ne yapılan yazılı şikayet üzerine, çocuğun ifadesine başvurmak için velisi ile birlikte 2 Ekim 2020 tarihinde Sosyal Hizmetler Dairesi’ne gelmelerinin sağlandığı belirtildi.

Babasının refakatinde Lefkoşa Sosyal Hizmetler Dairesine gelen çocuğun yaşının küçük olması sebebiyle ifadesinin Sosyal Hizmet Uzmanının desteği ile yasa gereklerine uygun olarak alındığı kaydedildi.

Tamamen yasal mevzuat esaslarına uygun ifadenin alındığı belirtilen açıklamanın devamı şöyle:

“İfade alınmasında görevli polis memuru ve Sosyal Hizmetler Dairesi görevlisi, çocuğun yaşının küçük olmasını dikkate alarak son derece hassas ve sorumluluk bilinci ile hareket etmiş, çocukta olumsuz bir etki yaratmaması adına çocuğun ruh sağlığını göz önünde bulundurulmuştur. İfadenin polis merkezinde değil, Sosyal Hizmetler Dairesinde uygun usulde ve çocuklarımızın bizim geleceğimiz olduğu bilinci ile alınması sağlanmıştır. Dolayısı ile iddialar gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyu yanıltılmaktadır. Halkımızın ve kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”

reklam alani
Paylaş