Özgürgün : Söz veriyorum, UBP’yi tek başına iktidara taşıyacağım.

23
reklam alani

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 21. Olağan kurultayı bugün ve yarın Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapılıyor.

 

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Kurultay’da konuştu ve “Ben söylediğimi yaparım. Sizlerin desteği ile UBP’yi tek başına iktidara götüreceğime söz veriyorum” dedi.

Özgürgün şöyle konuştu:

“Gücünü birlik ve beraberliğinden alan partinin kuruluş ilanı ile UBP’nin her kademesinde destek verenlere, tüm partililere minnet, takdir ve teşekkürlerimi sunarım.

UBP özgürlük ve egemenlik kavramlarını önemseyenlerindir. Yüreklerimizde sevgi ile bıkmadan usanmadan çalıştık. Birlik içinde güçlü biçimde UBP’ye göre 2 halkın siyasi eşitliği ve Türkiye’nin fiili ve etkin müdahalesi hedeflerine ulaştık. Hep omuz omuza birlik içinde çalışarak her mücadeleden daha güçlü çıktık. UBP’nin birlik ve bütünlüğünün yıpratılmasına müsaade etmeyeceğiz. UBP’nin mücadelesi Kıbrıs Türk halkının refah ve mutluluğunun sağlanması mücadelesidir. 43 yıllık tarihimizde birlikte ve el ele hedefimize ulaştık. Bizim yolumuz sevginin yoludur. Özelde ve genelde partime hiç yanlışım olmadı. Ocak 2018 seçiminde gerçekleşen seçimde hükümet görevini gasp etmeleri herkesin malumudur. Halkı canından bezdirdiler. İnsanımızı sokaklara döktünüz. Adeta korku filmi izlettiğinizi sağır sultan bile duymuştur. Ben söylediğimi yaparım. Partimiz birlik ve beraberliğini yeniden kuracağıma söz vermiştim. UBP’yi birinci parti yapmazsam görevi bırakacağımı söylemiştim. Yeni bir tüzükle partilileri tek bir çatı altına topladık. Sizlerin desteği ile çok şeyi başardık. Desteğiniz ve onayınızla 1 dönem daha adayım ve sizlerin desteği ile UBP’yi tek başına iktidara götüreceğime söz veriyorum”

Bugün konuşmaların yapılacağı kurultayda, yarın da başkan ve yetkili kurulların seçimi için oy kullanılacak.

Kurultayda genel başkan yanında parti yetkili organları da seçilecek.
Bir süre önce tüzük değişikliği yaparak delege sisteminden üye sistemine geçen ana muhalefet partisi UBP’de başkan, parti meclisi, yüksek disiplin kurulu ve merkez denetleme kurulu üyelerin oylarıyla belirlenecek.

UBP’nin kayıtlı 12 bin civarında üyesi bulunuyor.

Adaylık başvurularının eylül ayında tamamlandığı UBP’de başkanlık için halen genel başkan olan Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün, Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu ve Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun yarışıyor.

reklam alani
Paylaş