Özdil Nami: “Joe Biden, Kıbrıs konusuna hakim, çözüm için faydalı olacaktır”

4
Özdil Nami
reklam alani

CTP Milletvekili Özdil Nami, Joe Biden’ın Kıbrıs’taki duruma hakim olduğunu ifade ederek, ABD seçim sonuçlarının çözüm için faydalı olacağını söyledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Özdil Nami, Kıbrıs TV’de yayınlanan ‘Gün Ortası’ programına katılarak Sibel Kolçak’ın sorularını yanıtladı.

“JOE BIDEN KIBRIS KONUSUNU BİLİYOR”

ABD’deki seçim sonucunun açıklanmasının ardından başkan olan Joe Biden’ın Kıbrıs sonunun çözümünde faydalı olacağına inandığını ifade eden Nami, “Joe Biden Kıbrıs konusunu biliyor, Donald Trump’ın umurunda değildi” dedi.

Türkiye ile Yunanistan ilişkilerinde Kıbrıs sorununun önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Özdil Nami, “Biden NATO’ya inanıyor, NATO’nun güçlü olması için elinden gelen çabayı gösterecektir. Türkiye ile Yunanistan ilişkilerinde Kıbrıs’ın önemi ortadadır” ifadelerini kullandı.

“TATAR’IN KAPISINI ÇALACAKLAR”

Dışişleri Bakanı olduğu döneme işaret eden Özdil Nami, o dönemde bulunduğu konferanslarda Biden’ın konuyla ilgileniş biçiminin sorunun çözümüne odaklı olduğunu ifade ederek, “Ersin Tatar’ın kapısı bu dönemde çalacaktır” dedi.

reklam alani
Paylaş