Ölümlü trafik kazası sanığı Erçika 4 yıl hapse mahkum edildi

13
trafiktrafik kazası kazası
reklam alani

Mağusa-Lefkoşa Anayolu Turunçlu kavşağı yakınlarında meydana gelen trafik kazasında Esra Korcan’ın ölümüne sebep olan Hüseyin Gürsel Erçika’nın Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı süreci tamamlandı.

Mağusa-Lefkoşa Anayolu, Turunçlu kavşağı yakınlarında 2019 yılı Aralık ayında meydana gelen trafik kazasında Esra Korcan’ın ölümüne neden olan sanık Hüseyin Gürsel Erçika Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Hakkındaki davalardan suçlu bulunan sanık 4 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

ARACI İLE KARŞI ŞERİDE GEÇİP KORCAN’IN ARACININ ÜZERİNE DÜŞMÜŞTÜ

Kaza, Sanık Hüseyin Gürsel Erçika’nın, 24 Aralık 2019 tarihinde saat 07:40 raddelerinde Mağusa-Lefkoşa Anayolu Turunçlu-Ulukışla kavşakları arasında yönetimindeki KB 685 plakalı araç ile Mağusa istikametine doğru seyrederken yolun sola virajlanan kısmına geldiğinde süratini salim hadde indirmeyerek dikkatsiz bir şekilde viraja girerek direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeni ile aracın havalanarak kontrolsüz bir şekilde yolun sağından gidiş ve gelişi ayıran refüj içerisine girmiş ve karşı şeride geçmesi sonucu o esnada Lefkoşa istikametine doğru seyreden Esra Korcan yönetimindeki JS 170 plakalı aracın üzerine çarpması ile meydana gelmişti. Kaza sonucu JS 170 plakalı araç sürücüsü Esra Korcan olay yerinde hayatını kaybetmişti.

reklam alani
Paylaş