Okulların açılacağı tarih kesinleşti: 25 Ocak’ta eğitime devam edilecek

4
Olgun Amcaoğlu
reklam alani

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, 25 Ocak Pazartesi günü okulların kesin açılacağını duyurdu; seyreltilmiş yüz yüze eğitim mi, yoksa online olarak mı eğitime devam edileceği konusunda karar verileceğini belirtti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, “Gerek devlet, gerekse özel, tüm okulların yarı yıl tatili ile ilgili karara uyması zorunluluktur” diyerek, bakanlığın henüz ikinci dönem eğitimini başlatmadığını vurguladı; okulların 25 Ocak’ta eğitime başlayacağını söyledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, okullarda 25 Ocak Pazartesi günü eğitime başlanacağını ve derslerin yüz yüze mi yoksa online olarak mı sürdürüleceğine Cuma günü karar verileceğini duyurdu.

Bakan Amcaoğlu, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve Bakanlar Kurulu’nun kararları doğrultusunda, yarı yıl tatilinin uzatıldığını ve bu karara tüm okulların uymasının zorunluluk olduğunu hatırlattı.

Bakan Amcaoğlu şunları söyledi:

“Pazartesi mutlaka eğitime başlanacak. Gerek devlet, gerekse özel, tüm okulların eğitime aynı gün başlaması zorunluluktur. Bakanlığımız henüz ikinci dönem eğitimini başlatmamıştır. Bugün Sağlık Bakanlığı’nda gerçekleştirdiğimiz toplantıda Eğitim Bakanlığı olarak düşüncelerimizi ortaya koyduk. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi 21 Ocak 2021 Perşembe günü toplanacak. 25 Ocak 2021 Pazartesi günü kesin olarak başlayacak olan ikinci dönemde, derslerin seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze mi, yoksa online olarak mı devam edeceğine karar verecek. Gereken açıklama da tüm halkımıza, ilgili toplantıdan sonra duyurulacak”.

reklam alani
Paylaş