Oğuzhan Hasipoğlu: “Kapalı Maraş’ın kapalı kalmasına biz mi sebep olduk? Neden tazminat ödeyelim?”

5
Oğuzhan Hasipoğlu
reklam alani

UBP Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Kapalı Maraş’ta mülklerin geri iadesinde tazminat ödeme noktasına değinerek, “Kapalı Maraş’ın kapalı kalmasına biz mi sebep olduk? Neden tazminat ödeyelim?” ifadelerini kullandı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Kıbrıs TV ekranlarına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Kapalı Maraş hakkında açıklamalar yapan Hasipoğlu, “Muhalefet, Kapalı Maraş’ın açılımına sıcak bakmıyordu çünkü federasyon tezi zarar gördüğü için rahatsız olan partiler var” ifadelerini kullandı.

Hasipoğlu, Kapalı Maraş’ın KKTC’nin toprağına ait olduğunu, Kıbrıs Türk egemenliğinde ve güvenliğinde açılması gerektiğine değindi.

Taşınmaz Mal Komisyonu’nun, Maraş’taki mülk iadesini üstlenmesi adına kurulduğunu, İnsan Hakları Mahkemesi ile mülklerin iadesinin gerçekleşeceğini yineleyen Hasipoğlu, “bizim düşüncemiz budur” dedi.

Kapalı Maraş’ta mülkleri olan insanlara tazminat ödenmesi noktasında bir durum olması halinde UBP Gazimağusa Milletvekili Hasipoğlu, “Kapalı Maraş’ın kapalı kalmasına ben mi sebep oldum? Neden tazminat ödeyelim sonuçta biz de kullanmadık” ifadelerini kullandı.

Hasipoğlu, Kapalı Maraş’ın açılımı ile ilgili müzakere sürecinde Güney Kıbrıs’a birçok öneri sunulduğunu fakat kabul edilmediğini dolayısıyla tazminat ödemenin doğru olmadığını belirtti.

“BAŞBAKAN OLARAK BİR ŞEY YAPAMAMAKTANSA…”

Hasipoğlu, UBP Genel Başkan seçimine neden aday olmadığını açıklayarak “Başbakan olarak bir şey yapamamaktansa, Bakan olarak Milletvekili olarak bir şeyler yapmak en doğrusu” diyerek zorlu bir dönem olduğunu belirtti.

reklam alani
Paylaş