Narkotik etkin mücadelesini sürdürüyor

33
Narkotik
reklam alani

Lefkoşa ve Girne bölgelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin son 1 ayda uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında düzenlediği operasyonlarda ülke genelinde toplam 1 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi.

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin son 1 ayda uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında düzenlediği operasyonlarda ülke genelinde toplam 1 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi.

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri ülkedeki uyuşturucu madde tacirleri ve kullanıcıları ile mücadelesini etkin bir şekilde sürdürüyor.

Narkotik ekiplerinin ülke genelinde son 1 ayda düzenlediği operasyonlarda toplam 1 kilo uyuşturucu madde, 10 kök hint keneviri türü uyuşturucu madde bitkisi ile 145 hap ele geçirildi. Operasyonlarda çok sayıda kişide tutuklandı.

TESPİT EDİLEN UYUŞTURUCUDA LEFKOŞA VE GİRNE BAŞI ÇEKİYOR

Narkotik ekiplerinin son 1 ay içerisinde Başkent Lefkoşa ve Girne bölgelerinde önemli operasyonlara imza attığı gözlemlendi. Tespit edilen uyuşturucu maddelerin büyük bir kısmı Lefkoşa bölgesinde ele geçirildi.

Polis Basın Subaylığı’nın verilerinden derlenen bilgilere göre, Narkotik ekipleri son 1 ay içerisinde Lefkoşa’da 707.05 gram uyuşturucu madde ile 145 adet uyuşturucu madde içeren hap ele geçirdi. Ele geçirilen uyuşturucular 373 gram 5 miligramı sentetik cannabinoid, 329 gram hint keneviri, 5 gram metamfetamin ve 145 adet uyuşturucu madde içeren haptan oluşuyor.

Girne’de düzenlenen operasyonlarda ise son 1 ay içerisinde 283 grm 5 miligram uyuşturucu madde ele geçirilirken, Narkotik ekipleri operasyonlarda toplam 10 kök hint keneviri bitkisi ele geçirdi. Tespit edilen uyuşturucuların 9 gramı sentetik cannabinoid, 274 gram hint keneviri türü uyuşturucu madde oldu.

MAĞUSA, İSKELE VE GÜZELYURT’TA SAYI AZ

Verilere göre, Narkotik ekiplerinin Lefkoşa ve Girne bölgelerine oranla Mağusa,  İskele ve Güzelyurt bölgelerinde daha az uyuşturucu madde ele geçirdiği görülüyor.

Son 1 aylık verilere göre Mağusa’da 8 gram uyuşturucu madde ele geçirilirken, İskele’de 1 gram, Güzelyurt’ta 1 gram uyuşturucu ile 2 adet uyuşturucu madde içeren hap ele geçirildi.

Mağusa’da tespit edilen uyuşturucu maddelerin 6 gramı sentetik cannabinoid, 1 gramı hint keneviri, 1 gramı ise kokainden oluşuyor.

Verilerde, İskele’de ise tespit edilen 1 gram uyuşturucunun hint keneviri, Güzelyurt’ta tespit edilen uyuşturucu maddenin ise kokain olduğu görülüyor. 

Mağusa bölgesinde Narkotik ekiplerinin geçtiğimiz günlerde aracın içinde baygın halde bulduğu Uğur Özbayır’ın ikametahında yapılan aramada çöpte bulunan 165 gram maddenin Devlet Kimya Laboratuvarı’nda yapılan analize göre zanlının iddia ettiği gibi uyuşturucu olmadığının tespit edildiği öğrenildi.

reklam alani
Paylaş