Muhasebeci, bir milyon 600 bin TL’yi zimmetine geçirdi.

65
reklam alani

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Num Elektrik Elektronik Sanayi Tic. Aş. isimli işyerinin muhasebe ve finans işleri sorumlusu olan ve 3 yıllık süreçte şirket adına tahsil edilen 1 milyon 600 bin TL’yi çaldığı gerekçesiyle aranan Tayfun Güler, havaalanından çıkış yapmak isterken yakalandı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Tayfun Güler, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Tolga Ateşli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ateşli, 2014 yılı Eylül ile Mayıs 2017 tarihleri arasında Num Elektrik ve Elektronik Sanayi Tic. Aş. isimli işyerinde muhasebe ve finans işleri sorumlusu olan zanlı Tayfun Güler’in, KKTC Turkcell’den şirket adına tahsil edilen 1 milyon 600 bin TL’yi sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti.

Zanlının aranan şahıs ilan edildiğini ve dün Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalandığını belirten Ateşli, tahkikatın yeni başladığına vurgu yaptı.

Temin edilecek birçok emarenin yanı sıra, klasörlerce evrakın incelenmesi gerektiğine dikkat çeken Ateşli, zanlının tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı: Mesele çok ciddi

Savcı İlhan Damdelen, suçun ciddiyetine ve çalındığı iddia edilen para miktarının oldukça yüksek olduğuna dikkat çekip, zanlının tutukluluğunun devamını istedi.

Zanlının avukatı Süleyman Dolmacı, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatını yeni başladığına bulgu yapıp, zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

reklam alani
Paylaş