Mehmetçik Belediye Başkanı: Pis bir ülkeyiz, asli görevimiz çöp toplamak ve çevre temizliği değil

63
reklam alani

Kanal T’de Damla Dabiş Özel’in hazırlayıp sunduğu “Günaydın Kıbrıs” programına konuk olan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, belediyelerin asli görevinin çevreyi temizlemek olmadığını ifade ederek, çevre kirliliğinin kaynağının toplum olduğunu söyledi ve “Pis bir ülkeyiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı Bafra Halk Plajı’ndaki çöp manzarası karşısında sosyal medyada isyan dolu sözler paylaşması ve plajların özelleştirilmesi gerektiği’ yönünde yaptığı paylaşımların tartışma konusu olması üzerine tartışmalara neden olmuştu. Katıldığı programda bu konuyla gündeme gelmekten memnun olduğunu kaydeden Sarıçizmeli, toplumun daha duyarlı olması gerektiğinin altını çizerek, ülkedeki ve plajlardaki kirliliğin nedeninin toplumdan kaynaklandığını söyledi ve “Pis bir ülkeyiz” dedi.

“ÇÖP VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ BELEDİYELERİN ASLİ GÖREVİ DEĞİL”

Sarıçizmeli, belediyenin asli görevinin çöp toplamak ve çevre temizliği olmadığını kaydederek, “Pis bir ülkeyiz. Belediyeler atılan çöpleri temizlemekten başka faaliyetler için vakit bulamıyor. Turistlerin de şikayeti kirli bir ülke olmamız. Mehmetçik, cittaslow kenti ve çöpleri temizlemekten diğer faaliyetlere vakit ayıramıyor. Ayrıca çevreyi temizlemek için gereksiz istihdam yapma gereği de duyuyoruz, bu da ekonomik anlamda külfet oluyor” şeklinde açıklamada bulundu.

“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK ‘ÖZELLEŞTİRME’ OLGUSU GÜNDEME GELECEK”

‘Özelleştirme’ olayını desteklemediğini ancak bu şekilde devam etmesi sonucunda birçok değerlerimizi kaybedeceğimizi ve bu nedenle ülkeye sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Sarıçizmeli, “Özelleştirme olarak üzerinde durduğum ve gönlümden geçmeyen bu olgu maalesef değerlerimize sahip çıkmadığımız sürece gerçekleşecek. Benim siyasi geleceğim bu ülkenin geleceğinden önemli değildir. İnsanların kendisiyle yüzleşmesi gerekiyor, toplum olarak ne yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor. Plajda her gece aynı manzaralarla karşılaştım. Bu hafta sonu takip edip göreceğiz. Umarım geçmişteki gibi manzaralarla karşı karşıya kalmayız” dedi.

reklam alani
Paylaş