Mehmet Çakıcı’dan solda birlik çağrısı: “Camianın, sosyal demokrat yapılanmaya ihtiyacı var”

6
Mehmet Çakıcı
reklam alani

TKP-YG Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, solda birlik çağrısı yaparak, “Bu camianın, sosyal demokrat yapılanmaya ihtiyacı var. Akıncı’nın seçimi kaybetmesinden sonra hiçbir şey bitmiş değildir” dedi.

TKP-YG Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs TV’de Erçin Şahmaran’ın konuğu oldu.

SOLDA BİRLİK ÇAĞRISI…

Programda yaptığı açıklamalar ile solda birlik çağrısı yapan Çakıcı, solda birlikle ilgili CTP’nin daha aktif rol alması gerektiğini söyledi.

Diğer sol partileri dışlayan bir yapı olduğunu söyleyen Çakıcı, “Yanlış bir şey söylemiyorum” dedi.

“ERHÜRMAN’IN YERİNDE OLSAYDIM…”

“CTP’nin Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın yerinde olmuş olsaydım, TKP-YG ve TDP ile birlikte bu ülke için ne yapabiliriz derdim” ifadelerini kullanan Çakıcı, şöyle devam etti:

“CTP iktidara geldiği zaman ne oldu? Sıfır. Yalnızca özelleştirme yaptılar. UBP gibi anılarak itkidardan kovuldular. Bütçeyi çökerterek gittiler.”

TDP’ye de sitemde bulunan Çakıcı, “Mustafa Akıncı’nın seçimi kaybetmesinden sonra bu iş bitmiş değildir. Tabanı görüyorum. İnsanlar fokur fokur kaynıyor. Taban mücadele etmek istiyor. ‘TDP-TKP birlikte hareket etmelidir’ diyor” diye konuştu.

“CAMİANIN SOSYAL DEMOKRAT YAPILANMAYA İHTİYACI VAR”

Bu camianın, sosyal demokrat yapılanmaya ihtiyacı olduğunun altını çizen Çakıcı, solun gelebilmesi için Faiz Yasası, Kamu Reformu, Polisin Sivile Bağlanması gerektiğini ifade ederek, “Sol böyle gelir. Sol dik gelir. Sol ezilenin yanında olmaktır” dedi.

Bu ülkeye gerçek anlamda solun gelmediğini düşündüğünü belirten Çakıcı, “Sol gibi görünen sağcılar geldi. Che Guevara şapkası takarak solcu olunmaz…” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş