MDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Dr. Fuat Türköz Çiner oldu…

86

Milliyetçi Demokrasi Partisi, 26 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olarak Dr. Fuat Türköz Çiner’i belirlediğini açıkladı.

reklam alani

Milliyetçi Demokrasi Partisi’nin yaptığı açıklamada milli ve manevi değerlerde buluşabilecekleri çatı aday ile girmek için yoğun çaba sarf etmelerine rağmen maalesef bir sonuç alamadıklarını, bu çabaların sürmesine karşın hala diğer partilerden milli bir tavır göremediklerini ve bu bağlamda ülke değerlerine sahip, bu değerleri koruyup geliştiren, ayrımcı siyaset yerine birleştirici siyaset güden, insan ayrımı yapmayıp milleti bütün gören milli bir aday ile seçimlerde yer alabilmek için muhtemel aday adaylarını değerlendirdiklerini belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olarak Dr. Fuat Türköz Çiner’i belirlediklerini ve yaklaşık bir buçuk ay önce kendisine teklif yaptıklarında ülkeye hizmet etmenin gurur vereceğini ve görevden kaçmayacağı cevabını aldıklarını açıkladılar.

Yapılan açıklamanın devamı ise; “Ülkemizin yetiştirdiği kıymetli bir bilim insanı olan, siyasetin içinde yozlaşma yaşamadan gelmiş, kendi kültürünün ve tarihinin bilincinde, her şeyden önce ülkem ve insanım diyen bu uğurda gecesini gündüzüne katarak çalışan Türk Milliyetçisi Dr Fuat Türköz ÇİNER’in ülkemizin beklediği özverili çalışma ve halkımızın tamamını kucaklayan bir aday olarak KKTC’nin yaşatılması ve tanıtılması için amansız mücadele vereceğine inancımız tamdır.

Bütün bunların ışığında “sözde” milliyetçi olduğunu iddia eden diğer siyasi partilere çatı aday konusunu bir kez daha düşünmelerini tavsiye eder, Milliyetçi Demokrasi Partisi olarak her duruma hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.” şeklinde oldu.

 

 

reklam alani
Paylaş