MDP, Afrika Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

298
reklam alani

Milliyetçi Demokrasi Partisi, bugün Afrika gazetesinde yer alan “Yunan Gözüyle” başlığı altında yayımlanan karikatür konusunda polise suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

 

MDP’den yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikasında beğenmeyebilir eleştirebilirsiniz ama bu karikatür ifade özgürlüğü değil düpedüz hakarettir… Politikalarına katılmamak en doğal hakkınız olduğu gibi o makama saygı duymakta mecburiyetimizdir” denildi.

Açıklama şu ifadeler kullanıldı.

8 Aralık 2017 tarihli Afrika gazetesinin dokuzuncu sayfasında ‘Yunan Gözüyle’ başlığı altında iğrenç bir karikatür yayınlanmıştır.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikasında beğenmeyebilir eleştirebilirsiniz.  Bu en tabii ve demokratik hakkınızdır ama bu karikatür ifade özgürlüğü değil düpedüz hakarettir,  alçak bir saldırıdır.  Recep Tayyip Erdoğan’ı ister sevin ister sevmeyin Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının oyunu alarak seçilmiş cumhurbaşkanıdır.  Politikalarına katılmamak en doğal hakkınız olduğu gibi o makama saygı duymakta mecburiyetimizdir.

Afrika gazetesi  ‘Yunan Gözü’ ile Türk Milletine bakarsa ancak böyle görür ve Yunan’ın içimizdeki eli ayağı olmaktan öteye geçmez . Afrika Gazetesi Kıbrıslı Türk olarak bakarsa herkesin daha sağlıklı sonuçlar doğar.

Yunan gözüyle bakıp Yunan maşası olanlar bu tip kışkırtıcılarına bir son vermek zorundadır. Aksi halde Rum’un  maşaları olarak varlıklarını sürdürürlerse ateş önce onları yakar.

reklam alani
Paylaş