Mart sonuna kadar elektrikte çoklu tarifeye geçilecek.

18
reklam alani

Özersay, Kıbrıs konusunda bir süredir söylemekte oldukları işbirliğine dayalı çözüme yönelik adımlar atılmaya başlanmasının olumlu olduğunu söyledi.

 Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Akdoğan ve Vadili halkı ile bir araya geldi.

Özersay, işbirliği yoluyla elektrik, telefon ve mayın temizliği konularında alınan kararların iki taraf arasında güven yaratılmasına katkısı olacağını belirtti.

Bu gelişmelerin ilerleyene süreçte hidrokarbon ve suçluların iadesi gibi diğer konularda da olmasının iki toplumun birlikte adım atabilmesi adına ümit verici olacağını belirten Özersay, vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Elektrik fiyatlarıyla ilgili bir soru üzerine Özersay, çoklu tarifenin yeni dönemde faturaların rahatlamasında önemli bir alternatif olacağını, mart sonuna kadar çoklu tarife uygulamasına geçileceğini kaydetti.

Özersay, çamaşır veya bulaşık makineleri gibi çok elektrik çeken aletlerin düşük tarifeli saatlerde kullanılabileceğini, böyle bir alternatifle faturaların düşürüleceğini ifade ederek, çoklu tarifenin elektrik faturalarını azaltabilme şansı doğuracağını belirtti.

 

reklam alani
Paylaş