Maliye Bakanlığı ile Kamu-İş arasında toplu iş sözleşmesi

60
reklam alani

Maliye Bakanlığı ile kamuda çalışan işçilerin yetkili sendikası Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bu sabah Maliye Bakanlığı’nda gerçekleşen imza töreninde, toplu iş sözleşmesine Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile Kamu-İş Başkanı Sami Dilek imza koydu

DENKTAŞ: “SIKINTILAR YAVAŞ YAVAŞ AŞILACAK”

Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olması dileğinde bulunan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, gerek sivil toplum örgütleri, gerekse sendikalarla bugüne kadar iyi niyet ve diyalog çerçevesinde iş birliğini önemsediklerini ve bu doğrultuda olumlu sonuçlar alındığını kaydetti.

Bakanlık olarak Kamu-İş’in üyeleri adına sunulan talep ve görüşleri bütçe imkânları ve ülke koşullarını dikkate alarak değerlendiklerini kaydeden Denktaş, ortaya çıkan toplu iş sözleşmesine katkı koyanlara teşekkür ederken, yıl içerisinde yetkili sendika ile sık sık bir araya gelip konuşacaklarını ve sıkıntıların yavaş yavaş aşılacağını kaydetti.

DİLEK

Kamu-İş Başkanı Sami Dilek ise kamuda çalışanların önünün açılması noktasında büyük bir özveriyle hazırlanan toplu iş sözleşmesinin bugün imzalanmasının heyecanını yaşadıklarını belirterek, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a, çalışma hayatına yapmış olduğu katkıdan ötürü sendika yönetimi, üyeleri ve toplum adına teşekkür etti.

Dilek, kaos yaratılmadan masa başında imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ederek “Bu toplum bizim, bu ülke bizim, bu kamu, bu devlet bizim” diye konuştu.

Toplu iş sözleşmesi, 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2018 arasındaki dönemi kapsıyor.

reklam alani
Paylaş